Je was op zoek naar: rrënjët (Albanian - Italiaans)

Menselijke bijdragen

Van professionele vertalers, bedrijven, webpagina's en gratis beschikbare vertaalbronnen.

Voeg een vertaling toe

Albanian

Italiaans

Info

Albanian

nuk di për rrënjët,

Italiaans

- chi scommette?

Laatste Update: 2016-10-28
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

ne këtu kemi lëshuar rrënjët.

Italiaans

abbiamo messo radici.

Laatste Update: 2016-10-28
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

rrënjët e tyre shkojnë thellë.

Italiaans

le radici sono profonde.

Laatste Update: 2016-10-28
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

a preferon më shumë rrënjët?

Italiaans

noi non siamo messe meglio.

Laatste Update: 2016-10-28
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

- rrënjët ma kanë prishur anijen.

Italiaans

- l'elica si è rotta nelle radici,

Laatste Update: 2016-10-28
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

ai hedh shkëndija si rrënjët e lisit të madh,

Italiaans

che proietta scintille [grandi] come tronchi,

Laatste Update: 2014-07-03
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

mendoj që më mirë është të lëshosh rrënjët.

Italiaans

vorrei avere piu' rapporti personali.

Laatste Update: 2016-10-28
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

rrënjët dhe kokrrat nuk janë të mjaftueshme për ne.

Italiaans

radici e bacche non sono abbastanza per noi.

Laatste Update: 2016-10-28
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

rrënjët poshtë thahen dhe degët lart priten.

Italiaans

al di sotto, le sue radici si seccheranno, sopra, saranno tagliati i suoi rami

Laatste Update: 2012-05-05
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

rrënjët vetëm e kanë goditur atë dhe kanë hapur.

Italiaans

le radici li rovinano fino ad aprirli.

Laatste Update: 2016-10-28
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

lëreni pirelin t'ju ngjallë rrënjët, zotëri...

Italiaans

lasciatevi rigenerare la cute dal nostro elisir

Laatste Update: 2016-10-28
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

ky fenomen i ka rrënjët në atë që mund të quhet ...

Italiaans

questo fenomeno ha radici in ciò che si può definire

Laatste Update: 2016-10-28
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

njeriu vë dorë mbi strallin dhe i rrëzon malet nga rrënjët.

Italiaans

contro la selce l'uomo porta la mano, sconvolge le montagne

Laatste Update: 2012-05-05
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

ky mish do të ushqejë iulet, këto kocka do të jenë rrënjët e pemëve.

Italiaans

questa carne per nutrire i fiori... queste ossa per essere radici di alberi.

Laatste Update: 2016-10-28
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

nuk i kemi ngrënë rrënjët e gatuara në boshllëkun e përsosur të hapësirës së pafundme.

Italiaans

non abbiamo mangiato le radici cucinate nel vuoto perfetto dello spazio profondo.

Laatste Update: 2016-10-28
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

r-6 ka një kompleks molekular e cila i ka rrënjët në adn e njeriut.

Italiaans

l'r6 ha una struttura molecolare che si lega saldamente al dna umano.

Laatste Update: 2016-10-28
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

edhe sikur rrënjët e tij të plaken nën tokë dhe trungu i tij të vdesë nën dhe,

Italiaans

se sotto terra invecchia la sua radice e al suolo muore il suo tronco

Laatste Update: 2012-05-05
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

në napal janë rrënjët më rezistence. mos u ofendo por nuk më interesojnë bimët e tij.

Italiaans

neville, senza offesa, ma non m'importa niente delle piante.

Laatste Update: 2016-10-28
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

dhe rrënjët e tij pleksen rreth një grumbulli gurësh dhe depërtojnë midis gurëve të shtëpisë.

Italiaans

sul terreno sassoso s'intreccino le sue radici, tra le pietre attinga la vita

Laatste Update: 2012-05-05
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

pastaj një degëz do të dalë nga trungu i isaias dhe një filiz do të mbijë nga rrënjët e tij.

Italiaans

un germoglio spunterà dal tronco di iesse, un virgulto germoglierà dalle sue radici

Laatste Update: 2012-05-05
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Krijg een betere vertaling met
4,401,923,520 menselijke bijdragen

Gebruikers vragen nu voor assistentieWij gebruiken cookies om u de best mogelijke ervaring op onze website te bieden. Door de website verder te gebruiken, geeft u toestemming voor het gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie. OK