Pergunte ao Google

Você procurou por: përparimin (Albanês - Inglês)

Contribuições humanas

A partir de tradutores profissionais, empresas, páginas da web e repositórios de traduções disponíveis gratuitamente

Adicionar uma tradução

Albanês

Inglês

Informações

Albanês

"Unë e çmoj përparimin që keni bërë.

Inglês

"I appreciate the progress you have made.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 2
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Albanês

Ju jeni xheloz për përparimin e mi.

Inglês

You're jealous of my progress.

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

NATO vlerëson përparimin e reformës së Kroacisë

Inglês

NATO praises Croatia's reform progress

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Raporti i KE-së përgëzon përparimin e Kroacisë

Inglês

EC report lauds Croatia's progress

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

MekLin vlerësoi përparimin e bërë nga BiH që prej 1995.

Inglês

McLin praised the progress made in BiH since 1995.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 2
Qualidade:

Albanês

Ai theksoi përparimin drejt integrimit euro- atllantik.

Inglês

He stressed progress achieved towards Euro-Atlantic integration.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Uh, ne jemi dorëzuar për përparimin mjekësor të shekullit.

Inglês

Uh, we're handing you the medical breakthrough of the century.

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Minat e e mbetura marrin jetë dhe vonojnë përparimin

Inglês

Leftover Mines Take Lives, Delay Progress

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Raportuesit e PACE vizitojnë Shqipërinë për të vlerësuar përparimin

Inglês

PACE rapporteurs visit Albania to assess progress

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Zyrtarët ndërkombëtarë lavdërojnë përparimin në ribashkimin e Qipros

Inglês

International officials praise Cypriot reunification progress

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Ka njerëz që mendojnë se përparimin është i rrezikshëm.

Inglês

Of course, there are people who say progress is dangerous.

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

"Qëndrimi i BE është bazuar në përparimin e bërë.

Inglês

"The position of the EU is based on the progress done.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 2
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Albanês

Fule i BE vlerëson përparimin dhe kërkon reforma të vazhdueshme

Inglês

EU's Fuele praises progress, urges continued reforms

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Gjukanoviç përshëndet përparimin rajonal dhe perspektivat për të ardhmen

Inglês

Djukanovic Hails Regional Progress, Prospects for Future

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Legjislatorët boshnjakë thonë se kjo do të ngadalësonte përparimin.

Inglês

Bosniak legislators say this would slow progress.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 2
Qualidade:

Albanês

Qeveria shfrytëzoi komentet që njihnin përparimin e Shqipërisë.

Inglês

The government played up the comments acknowledging Albania's progress.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

SH.B.A. mirëpret përparimin në bisedimet e Qipros

Inglês

US welcomes progress in Cyprus talks

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Ata diskutuan përparimin e Maqedonisë drejt integrimit në BE.

Inglês

They discussed Macedonia's progress towards EU integration.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Vizita pasqyron përparimin në marrëdhëniet midis dy vendeve.

Inglês

The visit reflects recent progress in relations between the two countries.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Ajo ja atribuoi përparimin e bërë stabilitetit të gjatë makroekonomik.

Inglês

It attributed the upgrade to progress made towards restoring durable macroeconomic stability.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 2
Qualidade:

Consiga uma tradução melhor através
4,401,923,520 de colaborações humanas

Usuários estão solicitando auxílio neste momento:Utilizamos cookies para aprimorar sua experiência. Se avançar no acesso a este site, você estará concordando com o uso dos nossos cookies. Saiba mais. OK