Você procurou por: fettsyrametylester (Sueco - Eslovaco)

Contribuições humanas

A partir de tradutores profissionais, empresas, páginas da web e repositórios de traduções disponíveis gratuitamente

Adicionar uma tradução

Sueco

Eslovaco

Informações

Sueco

fettsyrametylester

Eslovaco

metylester mastnej kyseliny

Última atualização: 2014-11-14
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: IATE

Sueco

vidare, om fettsyrametylester (fame) analyserades användes två olika metyleringsförfaranden (de francesco och christopherson & glass).

Eslovaco

okrem toho sa na analýzu fame použili dva rôzne postupy metylácie (podľa de francesca a christophersona & glassa).

Última atualização: 2014-11-17
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: IATE
Aviso: contém formatação HTML invisível

Sueco

med tanke på hur svårt det är att skilja en fettsyrametylester från en annan utan kemisk analys vid importstället, och den möjlighet som detta ger att kringgå tull genom att deklarera pme-biodiesel som fraktioner av metylestrar framställda av palmolja, avvisas begäran fortfarande.

Eslovaco

vzhľadom na problémy s rozlišovaním jedného metylesteru mastných kyselín od druhého bez chemickej analýzy v čase dovozu, ako aj na možnosť následného obchádzania ciel, pri ktorom bola bionafta vyrobená z pme deklarovaná ako frakcionovaný metylester vyrobený z palmového oleja, bolo toto tvrdenie zamietnuté.

Última atualização: 2014-11-18
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: IATE

Sueco

i skäl 37 i förordningen om preliminär tull anges att en europeisk importör av palmkärnoljebaserad fettsyrametylester (pke) krävde undantag för speciella ändamål för import av denna produkt, eller att den skulle undantas från förfarandets produktomfattning.

Eslovaco

v odôvodnení 37 dočasného nariadenia sa uvádza, že jeden európsky dovozca metylesteru mastných kyselín na báze oleja z palmových jadier („pke“) požiadal o úľavu pre koncového používateľa na svoj dovoz, alebo o vylúčenie tohto výrobku zo sortimentu výrobkov.

Última atualização: 2014-11-18
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: IATE

Sueco

1.6 biobränslen medför miljöfördelar eftersom de i regel har liten eller i idealfallet ingen klimateffekt. med tanke på att bränslen som utvinns ur grödor t.ex. bioetanol och fettsyrametylester finns tillgängliga i mängder som står i proportion till själva skörden är en blandning av bioetanol i bensin och fettsyrametylester i diesel en effektiv och miljövänlig strategi.

Eslovaco

1.6 biopalivá prinášajú úžitok životnému prostrediu, pretože majú spravidla podstatne nižší – v ideálnom prípade nemajú dokonca žiadny – vplyv na klímu. keďže palivá založené na plodinách, napríklad bioetanol a metylester mastných kyselín možno získať v množstvách zodpovedajúcich množstvu dopestovaných plodín, primiešanie bioetanolu do nádrže s benzínom a metylesteru mastných kyselín do nádrže s naftou sú efektívne a environmentálne odôvodnené stratégie.

Última atualização: 2008-03-04
Frequência de uso: 2
Qualidade:

Referência: Anônimo

Sueco

1.7 blandningskomponenterna måste uppfylla de specifikationer som europeiska standardiseringskommittén (cen) har fastställt för att se till att motorn fungerar väl och för att förhindra att bränsleförbrukningen och avgasutsläppen ökar. en större koncentration av fettsyrametylester i dieselbränsle kräver en särskild anpassning av fordonet. detta är möjligt när det finns en flotta av enhetliga fordon, t.ex. stadsbussar.

Eslovaco

1.7 primiešané zložky musia vyhovovať špecifikáciám, ktoré vydal napr. európsky výbor pre normalizáciu (cen) s cieľom zachovať správne fungovanie motora a predchádzať zvyšovaniu spotreby paliva a zvyšovaniu emisií výfukových plynov. vyššia koncentrácia metylesterov mastných kyselín v nafte si vyžaduje zvláštnu úpravu vozidla. toto je možné v prípade vyhradeného vozidlového parku, napr. autobusov mestskej dopravy.

Última atualização: 2008-03-04
Frequência de uso: 2
Qualidade:

Referência: Anônimo

Sueco

3.1.1.2 biodiesel, ett dieselalternativ som framställs ur en rad vegetabiliska oljor genom transesterifiering och går under beteckningen fettsyrametylester. den vanligaste biodieseln i europa består av rapsmetylester. europeiska standardiseringskommittén (cen) har fastställt en norm för fettsyrametylester och en produkt som uppfyller cen:s specifikationer godkänns redan upp till 5% i dieselfordon. produktionen av fettsyrametylester utgående från grödor som raps har fram till nyligen varit tillräcklig för att täcka behovet och har utnyttjat särskilda skattelättnader. i sitt meddelande i november 2001 uttryckte kommissionen farhågor när det gäller en produktion i stor skala av bränslen som utvinns ur grödor och möjligheterna att genomföra den [12].

Eslovaco

3.1.1.2 bionafta, nafta alternatívne vyrábaná z radu rastlinných olejov transesterifikáciou a známa ako metylester mastných kyselín. najviac využívaný druh bionafty v európe je metylester repkového oleja (mero). európsky výbor pre normalizáciu (cen) definoval normu pre metylestery mastných kyselín, a produkt spĺňajúci špecifikácie cen sa vo vozidlách so vznetovým motorom už akceptuje do podielu 5%. výroba metylesterov mastných kyselín z poľnohospodárskych plodín, akými sú napríklad repkové semená, donedávna uspokojovala dopyt, pričom boli využívané určité finančné stimuly. oznámenie komisie z novembra 2001 vyjadrilo obavy vzhľadom na veľkoprodukciu pohonných látok získavaných z plodín a jej uskutočniteľnosť [12]

Última atualização: 2008-03-04
Frequência de uso: 2
Qualidade:

Referência: Anônimo

Sueco

en tysk importör upprepade sin begäran om undantag för vissa produkter och/eller undantag för speciella ändamål för en viss palmkärnoljebaserad fettsyrametylester (pke) som var avsedd att användas för andra ändamål än bränsle inom eu.

Eslovaco

jeden nemecký dovozca zopakoval svoju žiadosť o vylúčenie výrobku a/alebo úľavu pre koncového používateľa pre konkrétny metylester mastných kyselín vyrábaný z oleja z palmových jadier (pke), ktorý nebol určený na použitie v palivách v eÚ.

Última atualização: 2014-11-18
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: Anônimo

Consiga uma tradução melhor através
4,401,923,520 de colaborações humanas

Usuários estão solicitando auxílio neste momento:Utilizamos cookies para aprimorar sua experiência. Se avançar no acesso a este site, você estará concordando com o uso dos nossos cookies. Saiba mais. OK