Fråga Google

You searched for: vuajtjesh (Albanska - Engelska)

Mänskliga bidrag

Från professionella översättare, företag, webbsidor och fritt tillgängliga översättningsdatabaser.

Lägg till en översättning

Albanska

Engelska

Info

Albanska

Kërkova për 10 vite vuajtjesh.

Engelska

So for ten bitter years, I searched.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Bashkoi rracat në një periudhë vuajtjesh të mëdha.

Engelska

He brought the clans together in a time of Great Sorrow.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Zorrët e mia ziejnë pa pushim, kanë ardhur për mua ditë vuajtjesh.

Engelska

My bowels boiled, and rested not: the days of affliction prevented me.

Senast uppdaterad: 2012-05-05
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Biri budalla është një burim vuajtjesh për atin e tij dhe hidhërim për atë që e ka lindur.

Engelska

A foolish son is a grief to his father, and bitterness to her that bare him.

Senast uppdaterad: 2012-05-05
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Pas shumë vuajtjesh dhe vdekjesh... një luftëtar i quajtur Nakdan... bashkoi tributë antike të Njeriut.

Engelska

After much suffering and death... a warrior named Neachdainn... united the ancient tribes of Man.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Shumë të moshuar trëmben se kriza ekonomike globale është gati të shkaktojë një tjetër sërë vuajtjesh për ta.

Engelska

Many senior citizens fear the global economic crisis is about to inflict another round of suffering on them.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Dhe tani sillni ndërmend ditët e mëparshme, në të cilat, pasi u ndriçuat, keni duruar një luftë të madhe vuajtjesh,

Engelska

For we know him that hath said, Vengeance belongeth unto me, I will recompense, saith the Lord. And again, The Lord shall judge his people.

Senast uppdaterad: 2012-05-05
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Få en bättre översättning med
4,401,923,520 mänskliga bidrag

Användare ber nu om hjälp:Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta besöka den här webbplatsen godkänner du vår användning av cookies. Läs mer. OK