Fråga Google

You searched for: playwright (Engelska - Albanska)

Mänskliga bidrag

Från professionella översättare, företag, webbsidor och fritt tillgängliga översättningsdatabaser.

Lägg till en översättning

Engelska

Albanska

Info

Engelska

Playwright

Albanska

Dramaturg

Senast uppdaterad: 2015-05-04
Användningsfrekvens: 13
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Engelska

Playwright!

Albanska

Dramaturgu!

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Engelska

a talented playwright.

Albanska

Një autor pjesësh teatrale i shkëlqyer.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Engelska

- It's that playwright.

Albanska

- Është një dramaturg.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Engelska

primarily, I'm a playwright.

Albanska

Së pari, unë jam autorë shfaqjesh.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Engelska

You are Benjamin Jonson, playwright.

Albanska

Ti je Benxhamin Xhonson, dramaturg.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Engelska

The most performed playwright of all time.

Albanska

Dramaturgu më i luajtur i të gjitha kohërave.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Engelska

You already make more than any playwright Bankside.

Albanska

Ti që tani fiton më shumë se çdo dramaturg tjetër në Bankside.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Engelska

I am a poet and playwright by trade and sometimes a musician.

Albanska

Unë jam poet dhe dramaturg dhe ndonjëherë edhe muzikant.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Engelska

Bulgarian playwright and director Hristo Boytchev will be a special guest.

Albanska

Dramaturgu dhe regjisori bullgar Hristo Bojçev do të jetë i ftuar i posaçëm.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 2
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Engelska

"I'll make you the richest and most popular playwright in London."

Albanska

"Do të bëj dramaturgun më të pasur dhe të famshëm të Londrës!"

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia
Varning: Innehåller osynlig HTML-formatering

Engelska

I mean to make you the most popular, and therefore most monetarily successful playwright in London.

Albanska

Unë dua që të bëj më të famshim dhe për pasojë dramaturgun më të pasur të Londrës.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Engelska

An international seminar on the celebratedBulgarian playwright Yordan Radichkov was held in Smolyan, Bulgaria.

Albanska

Një seminar ndërkombëtar mbi skenaristin e mirënjohur bullgar, Jordan Radiçkov u zhvillua në Smolian, Bullgari.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Engelska

The group will present plays by Macedonian playwright Dejan Dukovski and Serb author Milena Markovic.

Albanska

Grupi do të paraqesë pjesë nga dramaturgu maqedonas Dejan Dukovski dhe autorja serbe Milena Markoviç.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 2
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Engelska

Also selling well was theatre critic and playwright Mani Gotovac's autobiography I Miss You.

Albanska

Gjithashtu është duke u shitur mirë autobiografia e kritikut të teatrit dhe autorit të shfaqjeve Mani Gotovaç Më Ka Marë Malli Për Ty.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Engelska

Sharon Pollock, Canadian playwright, arrived in Kosovo on Monday (November 10th).

Albanska

Sharon Pollok, dramaturgia kanadeze, arriti të hënën (10 nëntor) në Kosovë.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 2
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Engelska

The festival was opened by director and playwright Dusko Jovanovic at an official ceremony at the Sarajevo National Theatre.

Albanska

Festivali u hap nga drejtori dhe dramaturgu Dushko Jovanoviç në një ceremoni zyrtare në teatrin kombëtar të Sarajevës.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 2
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Engelska

Award-winning Serbian playwright Petar Mihajlovic opens up about his life behind the scenes.

Albanska

Dramaturgu serb fitues çmimesh Petar Mihajlloviç shprehet rreth jetës së tij pas skenave.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Engelska

are you planning to write the unauthorized biography of an obscure playwright whose masterpiece was stolen by a hunchback?

Albanska

A po planifikon të shkruash biografinë e paautorizuar të një utori shfaqjesh teatrale, kryevepra e të cilit ishte vjedhur nga një kurrizo?

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Engelska

Belgrade playwright Miodrag Ilic won the Branislav Nusic Award for his latest play, "Jeretik".

Albanska

Dramaturgu i Beogradit Miodrag Iliç fitoi çmimin Branislav Nushiç për dramën e tij të fundit "Jeretik".

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia
Varning: Innehåller osynlig HTML-formatering

Få en bättre översättning med
4,401,923,520 mänskliga bidrag

Användare ber nu om hjälp:Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta besöka den här webbplatsen godkänner du vår användning av cookies. Läs mer. OK