询问Google

您搜索了: protivljenjem (塞尔维亚语 - 土耳其语)

人工翻译

来自专业的译者、企业、网页和免费的翻译库。

添加一条翻译

塞尔维亚语

土耳其语

信息

塞尔维亚语

Sporazumom je okončan dugotrajan zastoj izazvan protivljenjem Francuske, Nemačke i Belgije.

土耳其语

Anlaşma Fransa, Almanya ve Belçika tarafından başlatılan uzun süreli bir çıkmaza da son vermiş oldu.

最后更新: 2016-01-20
使用频率: 2
质量:

塞尔维亚语

Time se utire put vladi da predloži novi trogodišnji budžetski program bez suočavanja sa protivljenjem CHP- a.

土耳其语

Böylelikle, hükümetin üç yıllık yeni bütçe programını CHP'nin muhalefeti olmadan öne sürmesi mümkün hale geldi.

最后更新: 2012-04-06
使用频率: 1
质量:

塞尔维亚语

Fratini je rekao da se proces suočava sa protivljenjem nekih članova EU, ali ima podršku većine zemalja u bloku.

土耳其语

İtalyan bakan, söz konusu süreç bazı AB üyelerinin itirazıyla karşılaşsa da, bloktaki ülkelerin çoğundan destek gördüğünü söyledi.

最后更新: 2016-01-20
使用频率: 1
质量:

塞尔维亚语

Usporavanje tog procesa uzrokovano je i protivljenjem Francuske članstvu Turske u EU, ako ne računamo druga pitanja poput spora oko Kipra.

土耳其语

Fransa’nın Türkiye’nin üyeliğine yönelik itirazları – Kıbrıs sorunu gibi biz dizi diğer meseleyle birlikte – sürecin yavaşlamasına neden oluyor.

最后更新: 2016-01-20
使用频率: 1
质量:

塞尔维亚语

CHP, koja je preuzela ulogu zaštitnika sekularnog sistema na novoj političkoj sceni Turske, razočarala je sekulariste svojim protivljenjem vladajućoj AKP.

土耳其语

Yeni Türk siyasi sahnesinde laikliğin koruyucusu rolünü üstlenen CHP, iktidardaki AKP'ye karşı çıkarak laikleri hayal kırıklığına uğrattı.

最后更新: 2016-01-20
使用频率: 1
质量:

塞尔维亚语

Turska se takođe suočava sa protivljenjem Austrije, koja se zalaže za «privilegovano partnerstvo» umesto punopravnog članstva.

土耳其语

Türkiye, tam üyelik yerine "imtiyazlı ortaklıktan" yana tavır koyan Avusturya'nın da muhalefetiyle karşılaştı.

最后更新: 2016-01-20
使用频率: 1
质量:

警告:包含不可见的HTML格式

塞尔维亚语

Borisov je porekao spekulacije kojima se smena Trajkova povezuje sa njegovim protivljenjem projektu Belene i rekao da je svrha putovanja ministara energetike i finansija u Moskvu prošlog meseca bila da se Rusima kaže da Sofija neće graditi elektranu.

土耳其语

Borisov, Traykov'un görevden uzaklaştırılmasının Belene projesine muhalefetiyle ilgisi bulunmadığını öne sürdü ve enerji ve maliye bakanlarının geçen ay Moskova'ya yaptığı ziyaretin amacının, Ruslara Sofya'nın santali inşa etmeyeceğini söylemek olduğu belirtti.

最后更新: 2016-01-20
使用频率: 1
质量:

塞尔维亚语

Iako je turska kandidatura dobila snažnu podršku od Velike Britanije i mnogih lidera EU, uključujući i nemačkog kancelara Gerharda Šredera, Turska se suočava sa potencijalnim protivljenjem nekih država članica EU.

土耳其语

Türkiye'nin adaylığına İngiltere'nin yanı sıra Almanya Başbakanı Gerhard Schröder gibi pek çok AB lideri destek vermiş olsa da, ülke bazı AB üye ülkelerinden gelecek potansiyel muhalefetle de karşı karşıya bulunuyor.

最后更新: 2016-01-20
使用频率: 2
质量:

塞尔维亚语

Prema Diriozovim rečima, ova odluka je bila podstaknuta protivljenjem privremenog Upravnog saveta Iraka raspoređivanju turskih mirovnih snaga, kao i nedavnim konsultacijama sa američkim drzavnim sekretarom Kolinom Pauelom.

土耳其语

Diriöz tarafından yapılan açıklamaya göre, kararın alınmasında gerek Irak Geçici Hükümet Konseyi'nin Türk askerinin ülkeye girmesine olan itirazları, gerekse ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell ile yapılan son istişareler önemli rol oynadı.

最后更新: 2012-04-06
使用频率: 1
质量:

塞尔维亚语

Predlog dve najveće političke stranke u Bosni i Hercegovini (BiH) da se predstojeći lokalni izbori odlože dve godine suočava se sa protivljenjem i drugih stranaka i nekih birača.

土耳其语

Bosna-Hersek'in (BH) en büyük iki partisinin yaklaşmakta olan yerel seçimleri iki yıl erteleme önerisi, gerek diğer partiler gerekse bazı seçmenlerin itirazlarıyla karşılanıyor.

最后更新: 2016-01-20
使用频率: 1
质量:

塞尔维亚语

Presuda takođe može da se stavi u trenutni kontekst napora Rumunije da se pridruži 'šengenu', koji su bili poremećeni protivljenjem Holandije, koja je kao razlog navela nedovoljna antikorupcijska nastojanja.

土耳其语

Karar, Romanya'nın, Hollanda'nın yolsuzlukla mücadele alanında yetersiz çaba gösterdiği gerekçesiyle engellediği Schengen'e katılma çabalarının mevcut bağlamı içine de yerleştirilebilir.

最后更新: 2016-01-20
使用频率: 1
质量:

塞尔维亚语

"Sarkozi se samo usredsređuje na dobijanje podrške birača koji strahuju od islama i on misli da može to da izvede protivljenjem Turskoj", rekao je Aktar. "Ako Sarkozi izgubi na izborima 2012, Francuska će imati novu politiku prema Turskoj -- od predsednika izabranog sa levice ili desnice."

土耳其语

"Sarkozy sadece İslam'dan korkan seçmenlerin desteğini almayı hedefliyor ve bunu da Türkiye'ye karşı çıkarak yapabileceğini düşünüyor." diyen Sarkozy şöyle devam etti: "Sarkozy 2012 seçimlerini kaybederse Fransa Türkiye'ye yönelik yeni bir politikaya sahip olacak - cumhurbaşkanı ister sağdan ister soldan seçilsin."

最后更新: 2016-01-20
使用频率: 1
质量:

警告:包含不可见的HTML格式

塞尔维亚语

"Stvarna i puna neutralnost ne postoji u današnjem svetu i to definitivno nije realno i održivo rešenje za Srbiju na duže staze", izjavio je on za WAZ EUobserver, novinski internet portal sa sedištem u Briselu. "Međutim, zvanična promena politike može se očekivati samo kada neko buduće rukovodstvo bude dovoljno hrabro i ne bude se suočavalo sa danas urgentnim pitanjem na spoljnopolitičkom planu -- Kosovom -- niti sa snažnim unutrašnjim protivljenjem."

土耳其语

Brüksel merkezli bir İnternet haber portalı olan WAZ EUobserver'a verdiği demeçte Pajeviç, "Gerçek ve tam tarafsızlık günümüz dünyasında mevcut değildir ve uzun vadede Sırbistan için kesinlikle gerçekçi ve sürdürülebilir bir çözüm değildir." diyerek şöyle devam etti: "Ancak resmi bir politika değişikliği ancak gelecekteki bazı liderlerin yeteri kadar cesur olmaları ve ne günümüzün dış gündemdeki acil sorunları -yani Kosova- ne de güçlü iç muhalefetle karşı karşıya kalmamaları halinde beklenebilir."

最后更新: 2016-01-20
使用频率: 1
质量:

警告:包含不可见的HTML格式

塞尔维亚语

Jedno vazno otkriće ove ankete je da prokurdska Demokratska narodna stranka ima podrsku oko 5, 1 odsto birača i da bi zavrsila na trećem mestu ako bi učestvovala u izborima. CHP, koja je preuzela ulogu zastitnika sekularnog sistema na novoj političkoj sceni Turske, razočarala je sekulariste svojim protivljenjem vladajućoj AKP.

土耳其语

Anketten çıkan önemli bir bulgu da, Kürt yanlısı Demokratik Halkın Partisi'nin tahmini yüzde 5, 1'lik bir seçmen desteğine sahip olduğu ve şayet katılsaydı üçüncü sırada yer alacağı oldu. Yeni Türk siyasi sahnesinde laikliğin koruyucusu rolünü üstlenen CHP, iktidardaki AKP'ye karşı çıkarak laikleri hayal kırıklığına uğrattı.

最后更新: 2012-04-06
使用频率: 1
质量:

获取更好的翻译,从
4,401,923,520 条人工翻译中汲取

用户现在正在寻求帮助:Cookie 讓我們提供服務。利用此服務即表示你同意我們使用Cookie。 更多資訊。 確認