Sie suchten nach: aabrahamin (Finnisch - Albanisch)

Menschliche Beiträge

Von professionellen Übersetzern, Unternehmen, Websites und kostenlos verfügbaren Übersetzungsdatenbanken.

Übersetzung hinzufügen

Finnisch

Albanisch

Info

Finnisch

hän sanoi: "minä olen aabrahamin palvelija.

Albanisch

atëherë ai tha: "unë jam një shërbëtor i abrahamit.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Finnisch

aabrahamin pojat olivat iisak ja ismael.

Albanisch

bijtë e abrahamit ishin isaku dhe ismaeli.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Finnisch

ja siksi käski aabrahamin tappaa hänet?

Albanisch

per kete i tha abrahamit te me vriste.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Finnisch

tämä on aabrahamin elinvuosien luku: sata seitsemänkymmentä viisi vuotta.

Albanisch

këto janë vitet e jetës së abrahamit: ai jetoi gjithsej njëqind e shtatëdhjetë e pesë vjet.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Finnisch

jeesuksen kristuksen, daavidin pojan, aabrahamin pojan, syntykirja.

Albanisch

libri i gjenealogjisë së jezu krishtit, birit të davidit, birit të abrahamit.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Finnisch

tämä jaakobin, tämä iisakin, tämä aabrahamin, tämä taaran, tämä naahorin,

Albanisch

bir i jakobit, bir i isakut, bir i abrahamit, bir i tares, bir i nakorit;

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Finnisch

kuultuaan heidän sanansa aabrahamin palvelija kumartui maahan herran eteen.

Albanisch

kur shërbëtori i abrahamit dëgjoi fjalët e tyre u përul për tokë përpara zotit.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Finnisch

mitä me siis sanomme esi-isämme aabrahamin saavuttaneen lihan mukaan?

Albanisch

Çfarë do të themi, pra, në lidhje me atë që ati ynë abrahami, ka përfituar sipas mishit?

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Finnisch

liittonsa, jonka hän teki aabrahamin kanssa, ja iisakille vannomansa valan.

Albanisch

besëlidhjen që lidhi me abrahamin dhe betimin që i bëri isakut,

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Finnisch

liitto, jonka hän teki aabrahamin kanssa, ja hänen lisakille vannomansa vala.

Albanisch

besëlidhjen e lidhur me abrahamin, betimin që i ka bërë isakut,

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Finnisch

kun jumala oli lakannut puhumasta aabrahamin kanssa, kohosi hän ylös hänen luotansa.

Albanisch

kur mbaroi së foluri me të, perëndia e la abrahamin duke u ngritur lart.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Finnisch

ja tämä on kertomus iisakin, aabrahamin pojan, suvusta. aabrahamille syntyi iisak.

Albanisch

këta janë pasardhësit e isakut, birit të abrahamit.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Finnisch

niin palvelija pani kätensä herransa aabrahamin kupeen alle ja lupasi sen hänelle valalla vannoen.

Albanisch

kështu shërbyesi e vuri dorën nën kofshën e abrahamit, zotit të tij, dhe iu betua lidhur me këtë problem.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Finnisch

te aabrahamin, hänen palvelijansa, siemen, jaakobin lapset, te hänen valittunsa.

Albanisch

ju, o pasardhës së abrahamit, shërbëtorit të tij, o bij të jakobit, të zgjedhur të tij.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Finnisch

niin he lähettivät sisarensa rebekan imettäjineen matkalle aabrahamin palvelijan ja hänen miestensä mukana.

Albanisch

kështu e lanë rebekën, motrën e tyre, të shkojë dhe tajën e saj të shkojë me shërbëtorin dhe njerëzit e abrahamit.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Finnisch

ja betuelille syntyi rebekka. nämä kahdeksan synnytti milka naahorille, aabrahamin veljelle.

Albanisch

dhe bethuelit i lindi rebeka. këta tetë bij milkah i lindi nga nahori, vëllai i abrahamit.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Finnisch

joutuivat aabrahamin omaksi kaikkien heettiläisten nähden, jotka kulkivat hänen kaupunkinsa portista.

Albanisch

kaluan në pronësi të abrahamit, në prani të bijve të hethit dhe të të gjithë atyre që hynin nga porta e qytetit të efronit.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Finnisch

sillä herra oli sulkenut jokaisen kohdun abimelekin huoneessa saaran, aabrahamin vaimon, tähden.

Albanisch

sepse zoti e kishte shterpëzuar plotësisht tërë shtëpinë e abimelekut, për shkak të sarës, gruas së abrahamit.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Finnisch

että aabrahamin siunaus tulisi jeesuksessa kristuksessa pakanain osaksi ja me niin uskon kautta saisimme luvatun hengen.

Albanisch

o vëllezër, po ju flas në mënyrën e njerëzve: në qoftë se një besëlidhje është aprovuar, edhe pse është besëlidhje njeriu, askush nuk e zhvleftëson as nuk i shton gjë.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Finnisch

mutta jos te olette kristuksen omat, niin te siis olette aabrahamin siementä, perillisiä lupauksen mukaan.

Albanisch

edhe them se për sa kohë trashëgimtari është i mitur, nuk dallohet fare nga skllavi, megjithëse është zot i të gjithave,

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Eine bessere Übersetzung mit
4,401,923,520 menschlichen Beiträgen

Benutzer bitten jetzt um Hilfe:Wir verwenden Cookies zur Verbesserung Ihrer Erfahrung. Wenn Sie den Besuch dieser Website fortsetzen, erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Erfahren Sie mehr. OK