Ask Google

Results for përfshinin translation from Albanian to Greek

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

Greek

Info

Albanian

Pra, detyrat e tua si komandant përfshinin?

Greek

Έτσι... τα καθήκοντα σου σαν διοικητής είχαν σχέση...

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Krimet përfshinin vrasjen e nëntë të burgosurve.

Greek

Τα εγκλήματα περιλαμβάνουν τις δολοφονίες εννέα φυλακισμένων.

Last Update: 2012-04-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Këto përfshinin shkallën muzikore istriane dhe dorëshkrimin Glagolik.

Greek

Σε αυτά περιλαμβάνονταν η ιστριανή μουσική κλίμακα και το γλαγολικό αλφάβητο.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Përfaqësuesit amerikanë përfshinin zyrtarë nga Motorola dhe Boeing.

Greek

Οι αμερικάνοι αντιπρόσωποι περιελάμβαναν στελέχη από την Motorola και την Boeing.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Të 17 përfshinin një me kombësi shqiptare dhe tre kosovarë.

Greek

Οι 17 περιλαμβάνουν έναν Αλβανό υπήκοο και τρεις Κοσσοβάρους.

Last Update: 2012-04-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Meqë efektet anësore përfshinin kapsllëk të rëndë, atëherë...

Greek

Ωστόσο, δεδομένου ότι οι ανεπιθύμητες ενέργειες περιελάμβαναν σοβαρή δυσκοιλιότητα, αλλά...

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Ajo tha se 41 përqind e ankesave përfshinin sistemin gjyqësor.

Greek

Ανέφερε ότι το 41 τοις εκατό των καταγγελιών σχετιζόταν με το δικαστικό σύστημα.

Last Update: 2012-04-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Forcat përfshinin 60 aeroplanë, 40 anije dhe gjashtë nëndetëse.

Greek

Στις δυνάμεις περιλαμβάνονταν 60 αεροπλάνα, 40 πλοία και έξι υποβρύχια.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Forcat përfshinin 60 aeroplanë, 40 anije dhe gjashtë nëndetëse.

Greek

Στις δυνάμεις συμμετείχαν 60 αεροσκάφη, 40 πλοία και έξι υποβρύχια.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Viktimat përfshinin të shoqin e ministres së jashtme Dora Bakojanis.

Greek

Μεταξύ των θυμάτων ήταν και ο σύζυγος της υπουργού Εξωτερικών Ντόρας Μπακογιάννη.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Të ftuar të posaçëm përfshinin regjizorët Vim Venders dhe Jiri Menzel.

Greek

Μεταξύ των ειδικών προσκεκλημένων ήταν οι διακεκριμένοι σκηνοθέτες Βιμ Βέντερς και Γίρι Μένζελ.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Çështje shqetësuese të ngjashme përfshinin varfërinë, krimin dhe korrupsionin.

Greek

Στις αιτίες αντίστοιχης ανησυχίας περιλαμβάνονταν η φτώχεια, η εγκληματικότητα και η διαφθορά.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Çështjet shqetësuese të ngjashme përfshinin varfërinë, krimin dhe korrupsionin.

Greek

Στις αιτίες αντίστοιχης ανησυχίας περιλαμβάνονταν η φτώχεια, η εγκληματικότητα και η διαφθορά.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Shumica e rasteve përfshinin shqiptarë që qëndronin ilegalisht në Maqedoni.

Greek

Οι περισσότερες από τις υποθέσεις σχετίζονται με Αλβανούς που διαμένουν παράνομα στην πΓΔΜ.

Last Update: 2012-04-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Të tjerat përfshinin korrupsionin në sektorin shëndetësor apo sektorin privat.

Greek

Οι υπόλοιπες είχαν να κάνουν με τη διαφθορά στον τομέα υγείας ή στον ιδιωτικό τομέα.

Last Update: 2012-04-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Temat përfshinin ndotjen e ujit dhe legjislacionin e BE mbi ujin e pijshëm.

Greek

Στα θέματα περιλαμβάνονταν η μόλυνση του νερού και η ευρωπαϊκή νομοθεσία για το πόσιμο ύδωρ.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Protestuesit përfshinin punonjës të doganës, policisë dhe të administratës lokale.

Greek

Μεταξύ των διαδηλωτών είναι τελωνειακοί υπάλληλοι, αστυνομικοί και εργαζόμενοι της τοπικής διοίκησης.

Last Update: 2012-04-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Së dyti, të na përfshinin në luftë, hap pas hapi pa e kuptuar ne.

Greek

Δεύτερον να μας εμπλέξουν στον πόλεμο, βήμα προς βήμα, χωρίς εμείς να το συνειδητοποιήσουμε.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Viktimat përfshinin 81 të njohur me Xhon Kramerin, qoftë edhe të largët...

Greek

Κανένα από τα θύματα δεν είχε σχέση με την ζωή του Τζον Κράμερ, εντούτοις, περιορίστηκαν.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Kufizimet përfshinin ndalimin e dërgimit të ushtarëve maqedonas në disa tipe veprimesh.

Greek

Οι περιορισμοί περιλαμβάνουν απαγορεύσεις περί αποστολής στρατιωτών της πΓΔΜ σε συγκεκριμένους τύπους αποστολών.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK