Results for artizanëve translation from Albanian to Italian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

Italian

Info

Albanian

në lod dhe në ono, në luginën e artizanëve.

Italian

e lod e ono, nella valle degli artigiani

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

dhe meonathai prej të cilit lindi ofrahu. serajahut i lindi joabi, ati i banorëve të luginës së artizanëve, sepse ishin artizanë.

Italian

meonotài generò ofra; seraià generò ioab, padre della valle degli artigiani, poiché erano artigiani

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

sepse një farë njeriu, me emër dhimitër, argjendar, i cili bënte tempuj të dianës në argjend, u sillte artizanëve jo pak fitim.

Italian

un tale, chiamato demetrio, argentiere, che fabbricava tempietti di artèmide in argento e procurava in tal modo non poco guadagno agli artigiani

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
7,831,816,326 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK