Ask Google

Results for capilli translation from Latin to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Latin

Albanian

Info

Latin

iamque capilli eius renasci coeperan

Albanian

Ndëkaq flokët e kokës, mbasi u rruan, filluan përsëri të rriten.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

vestri autem et capilli capitis omnes numerati sun

Albanian

Sa për ju, madje edhe të gjitha fijet e flokëve të kokës suaj janë të numëruara.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

vir de cuius capite capilli fluunt calvus ac mundus es

Albanian

Në rast se një njeriu i bien flokët e kokës, është tullac, por është i pastër.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

mulier vero si comam nutriat gloria est illi quoniam capilli pro velamine ei dati sun

Albanian

Por në qoftë se gruaja i ka flokët të gjata, kjo është lavdi për të, sepse flokët i janë dhënë asaj për mbulesë.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

sed et capilli capitis vestri omnes numerati sunt nolite ergo timere multis passeribus pluris esti

Albanian

Madje, edhe flokët e kokës janë të gjitha të numëruara; prandaj mos kini frikë, ju vleni më tepër se shumë harabela.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

caput autem eius et capilli erant candidi tamquam lana alba tamquam nix et oculi eius velut flamma igni

Albanian

Dhe këmbët e tij ngjanin me bronz të kulluar, si të skuqur në furrë dhe zëri i tij si zë shumë ujërash.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

averte oculos tuos a me quia ipsi me avolare fecerunt capilli tui sicut grex caprarum quae apparuerunt de Galaa

Albanian

Mikja ime, ti je e bukur si Tirtsahu, i hijshëm si Jeruzalemi, e tmerrshme si një ushtri me flamuj të shpalosur.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

porro si steterit macula et capilli nigri fuerint noverit hominem esse sanatum et confidenter eum pronuntiet mundu

Albanian

Por në qoftë se qerja duket se është ndaluar dhe në të janë rritur qime të zeza, qerja është shëruar; ai është i pastër dhe prifti do ta shpallë të pastër.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

quam pulchra es amica mea quam pulchra es oculi tui columbarum absque eo quod intrinsecus latet capilli tui sicut greges caprarum quae ascenderunt de monte Galaa

Albanian

Sa e bukur je, o mikja ime, sa e bukur je! Sytë e tu prapa velit tënd janë si ato të pëllumbeshave; flokët e tu janë si një kope dhish, që kullosin në malin Galaad.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

aspiciebam donec throni positi sunt et antiquus dierum sedit vestimentum eius quasi nix candidum et capilli capitis eius quasi lana munda thronus eius flammae ignis rotae eius ignis accensu

Albanian

Unë vazhdova të shikoj deri sa u vendosën fronet dhe i Lashti i ditëve u ul. Veshja e tij ishte e bardhë si bora, flokët e kokës së tij ishin si leshi i pastër; froni i tij ishte si flokët e zjarrit dhe rrotat e tij si zjarr përvëlues.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

eadem hora sermo conpletus est super Nabuchodonosor ex hominibus abiectus est et faenum ut bos comedit et rore caeli corpus eius infectum est donec capilli eius in similitudinem aquilarum crescerent et ungues eius quasi aviu

Albanian

mbreti filloi të thotë: "Nuk është kjo Babilonia e madhe, që unë ndërtova si seli mbretërore me forcën e pushtetit tim dhe për lavdinë e madhërisë sime?".

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK