MyMemory, World's Largest Translation Memory
Click to expand

Language pair: Click to swap content  Subject   
Ask Google

You searched for: radovaæe ( Serbian - Albanian )

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Serbian

Albanian

Info

Serbian

Gospod Bog tvoj, koji je usred tebe, silni, spašæe te; radovaæe ti se veoma, umiriæe se u ljubavi svojoj, veseliæe se tebe radi pevajuæi.

Albanian

Zoti, Perëndia yt, në mes teje është i fuqishmi që shpëton. Ai do të mbushet me gëzim për ty, në dashurinë e tij do qëndrojë në heshtje, do të gëzohet për ty me britma gëzimi.

Last Update: 2012-05-06
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Tako i vi, dakle, imate sad žalost; ali æu vas opet videti, i radovaæe se srce vaše, i vašu radost neæe niko uzeti od vas;

Albanian

Kështu edhe ju tani jeni në dhembje, por unë do t'ju shoh përsëri dhe zemra juaj do të gëzohet, dhe askush nuk do t'ua heqë gëzimin tuaj.

Last Update: 2012-05-06
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

A ja se uzdam u milost Tvoju; radovaæe se srce moje za spasenje Tvoje.

Albanian

Por unë kam besim në mirësinë tënde dhe zemra ime do të ngazëllojë në çlirimin tënd;

Last Update: 2012-05-06
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

A pravednici æe se veseliti, radovaæe se pred Bogom, i slaviti u radosti.

Albanian

Por të drejtët do të gëzohen, do të ngazëllohen përpara Perëndisë dhe do të galdojnë me këngë gëzimi.

Last Update: 2012-05-06
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Ko æe poslati sa Siona spasenje Izrailju? Kad Bog povrati zarobljeni narod svoj, radovaæe se Jakov, veseliæe se Izrailj.

Albanian

Kush do të dërgojë nga Sioni shpëtimin e Izraelit? Kur Perëndia do të rivendosë fatin e popullit të tij në robëri, Jakobi do të ngazëllojë, Izraeli do të gëzohet.

Last Update: 2012-05-06
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Koji se Tebe boje, videæe me, i radovaæe se što se uzdam u Tvoju reè.

Albanian

Ata që kanë frikë prej teje do të më shohin dhe do të kënaqen, sepse pata shpresë në fjalën tënde.

Last Update: 2012-05-06
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Radovaæe se tome pustinja i zemlja sasušena, veseliæe se pustoš i procvetati kao ruža.

Albanian

Shkretëtira dhe toka e thatë do të gëzohen, vetmia do të gëzohet dhe do të lulëzojë si trëndafili;

Last Update: 2012-05-06
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Videæe ništi i radovaæe se. Koji tražite Boga, oživeæe srce vaše.

Albanian

Njerëzit e përulur do të shohin dhe do të gëzohen; dhe për ju që kërkoni Perëndinë, u përtëriftë zemra juaj.

Last Update: 2012-05-06
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Videæe pravednici i radovaæe se, i bezazleni podsmevaæe im se.

Albanian

Të drejtët e shohin këtë dhe gëzohen, dhe i pafajmi tallet me ta;

Last Update: 2012-05-06
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Add a translation

Search human translated sentencesUsers are now asking for help:فیلم سیکس (French>English) | dahil nakakapagod (Tagalog>English) | xx bf full hd video (Bengali>English) | transporteur privé (French>English) | strömungsleitlamellen (German>English) | inbedding (Dutch>English) | wie viel ist das (German>English) | bf sixsi video english (Hindi>English) | urban williams (English>Arabic) | ye sach ha ya jhoot (Hindi>English) | charta de (Pashto>English) | 대면 날아갈까 (Korean>English) | xx bf h d video hindi (English>Hindi) | xzxx xzxx xzxx xzxxi (Italian>French) | نيك بنات صغار (Arabic>English) | versicherungssysteme (German>French) | bf full video movies (Hindi>English) | volen et potens (Latin>English) | fortunate senex, ergo tua rura manebunt (Latin>Spanish)


Report Abuse  | About MyMemory   | Contact Us


MyMemory in your language: English  | ItalianoEspañolFrançaisDeutschPortuguêsNederlandsSvenskaРусский日本語汉语한국어Türkçe

We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK