Ask Google

Results for radovaæe translation from Serbian to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Serbian

Albanian

Info

Serbian

Gospod Bog tvoj, koji je usred tebe, silni, spašæe te; radovaæe ti se veoma, umiriæe se u ljubavi svojoj, veseliæe se tebe radi pevajuæi.

Albanian

Zoti, Perëndia yt, në mes teje është i fuqishmi që shpëton. Ai do të mbushet me gëzim për ty, në dashurinë e tij do qëndrojë në heshtje, do të gëzohet për ty me britma gëzimi.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1

Serbian

Tako i vi, dakle, imate sad žalost; ali æu vas opet videti, i radovaæe se srce vaše, i vašu radost neæe niko uzeti od vas;

Albanian

Kështu edhe ju tani jeni në dhembje, por unë do t'ju shoh përsëri dhe zemra juaj do të gëzohet, dhe askush nuk do t'ua heqë gëzimin tuaj.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1

Serbian

A ja se uzdam u milost Tvoju; radovaæe se srce moje za spasenje Tvoje.

Albanian

Por unë kam besim në mirësinë tënde dhe zemra ime do të ngazëllojë në çlirimin tënd;

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1

Serbian

A pravednici æe se veseliti, radovaæe se pred Bogom, i slaviti u radosti.

Albanian

Por të drejtët do të gëzohen, do të ngazëllohen përpara Perëndisë dhe do të galdojnë me këngë gëzimi.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1

Serbian

Ko æe poslati sa Siona spasenje Izrailju? Kad Bog povrati zarobljeni narod svoj, radovaæe se Jakov, veseliæe se Izrailj.

Albanian

Kush do të dërgojë nga Sioni shpëtimin e Izraelit? Kur Perëndia do të rivendosë fatin e popullit të tij në robëri, Jakobi do të ngazëllojë, Izraeli do të gëzohet.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1

Serbian

Koji se Tebe boje, videæe me, i radovaæe se što se uzdam u Tvoju reè.

Albanian

Ata që kanë frikë prej teje do të më shohin dhe do të kënaqen, sepse pata shpresë në fjalën tënde.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1

Serbian

Radovaæe se tome pustinja i zemlja sasušena, veseliæe se pustoš i procvetati kao ruža.

Albanian

Shkretëtira dhe toka e thatë do të gëzohen, vetmia do të gëzohet dhe do të lulëzojë si trëndafili;

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1

Serbian

Videæe ništi i radovaæe se. Koji tražite Boga, oživeæe srce vaše.

Albanian

Njerëzit e përulur do të shohin dhe do të gëzohen; dhe për ju që kërkoni Perëndinë, u përtëriftë zemra juaj.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1

Serbian

Videæe pravednici i radovaæe se, i bezazleni podsmevaæe im se.

Albanian

Të drejtët e shohin këtë dhe gëzohen, dhe i pafajmi tallet me ta;

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1

Get a better translation with human contributions

Help rating similar searches:

Users are now asking for help:

We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK