Preguntar a Google

Usted buscó: domandare (Italiano - Albanés)

Contribuciones humanas

De traductores profesionales, empresas, páginas web y repositorios de traducción de libre uso.

Añadir una traducción

Italiano

Albanés

Información

Italiano

Non domandare.

Albanés

Mos pyet.

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Domandare per ciascun messaggio

Albanés

Pyet për çdo mesazh

Última actualización: 2014-08-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Non domandare. Non ti fermare.

Albanés

Luaji këmbët.

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

A un Custode bisogna domandare.

Albanés

Duhet të pyetet roja.

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Merda, amico, dovevo domandare.

Albanés

M'u desh të pyesja.

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Ci piace averti qui. Non domandare.

Albanés

Mos më pyet.

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Domandare per ciascun messaggioNonemail-receiving

Albanés

Pyet për çdo mesazhNone

Última actualización: 2014-08-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Posso domandare come ne sei entrata in possesso?

Albanés

Mund të të pyes se si arrite t'i marrësh këto?

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Tutti dobbiamo domandare le gentilezze, allora! Boni!

Albanés

Rrini mirë.

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Non domandare dei miei affari, non avere notizie e' una notizia.

Albanés

Mos më pyet për punët e mia. Të mos marrësh lajme është lajm.

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Perchè il fetore dei nostri crimini arriva al cielo a domandare vendetta.

Albanés

Sepse krimet tona ndyjnë qiellin, dhe kërkojnë hakmarrje!

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

e che cresciuto tra le battaglie e non hai quei modi garbati nel domandare loro un favore.

Albanés

që je rritur mes betejash dhe s'i ke ato mënyrat e mirësjelljes për t'ju kërkuar një nder.

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Se avessi anche ragione, non risponderei, al mio giudice dovrei domandare pietà

Albanés

Edhe sikur të kisha të drejtë, nuk do të kisha mundësi t'i përgjigjem, por do t'i kërkoja mëshirë gjyqtarit tim.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

A colui che in tutto ha potere di fare molto più di quanto possiamo domandare o pensare, secondo la potenza che gia opera in noi

Albanés

atij i qoftë lavdia në kishën në Krishtin Jezus për të gjitha brezat, në jetë të jetëve. Amen.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

le mie scuse, sono molto addolorato, ma volli venirlui antes de domandare a cualquiera.l su che cosa?

Albanés

Ju lutem të më falni. Por duhet të flisja patjetër me ju, dhe nuk kam kujt ti drejtohem tjetër. Për çfarë?

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

In verità vi dico ancora: se due di voi sopra la terra si accorderanno per domandare qualunque cosa, il Padre mio che è nei cieli ve la concederà

Albanés

Po ju them gjithashtu se, në qoftë se dy prej jush bien në ujdi mbi tokë të kërkojnë çfarëdo gjëje, kjo do t'u jepet atyre nga Ati im që është në qiej.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Non domandare: «Come mai i tempi antichi erano migliori del presente?», poiché una tale domanda non è ispirata da saggezza

Albanés

Mos thuaj: "Si është e mundur që ditët e kaluara ishin më të mira nga këto?", sepse nuk është urtësi të bësh një pyetje të tillë.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Advertencia: contiene formato HTML invisible

Italiano

Allora Ester chiamò Atàch, uno degli eunuchi che il re aveva messo al suo servizio, e lo incaricò di andare da Mardocheo per domandare che cosa era avvenuto e perché si comportava così

Albanés

Atëherë Esteri thirri Hathakun, njerin nga eunukët e mbretit të caktuar prej tij t'i shërbenin asaj dhe e urdhëroi të shkonte te Mardokeu për të mësuar se çfarë gjë e brengoste dhe për ç'arësye.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Una notte trovai il coraggio di alzarmi e andare a domandare a mia madre Perche' Dio era cambiato, e si comportava cosi' con noi bambini.

Albanés

Nje nate, une me se fundi gjeta guximin te pyes nenen time, pse Zoti kishte ndryshuar, pse ai ishte kaq i zemeruar me femijet e tij.

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Un giorno passarono a domandare chi si doveva avvisare in caso di morte, e la possibilita' reale del fatto ci colpi' tutti.

Albanés

Një ditë ata erdhën duke pyetur kënd të njoftojnë në rast të vdekjes, dhe mundësia reale qe te ndodhe kjo na goditi` të gjithëve.

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Obtenga una traducción de calidad con
4,401,923,520 contribuciones humanas

Usuarios que están solicitando ayuda en este momento:Utilizamos cookies para mejorar nuestros servicios. Al continuar navegando está aceptando su uso. Más información. De acuerdo