Preguntar a Google

Usted buscó: kontakte (Serbio - Albanés)

Contribuciones humanas

De traductores profesionales, empresas, páginas web y repositorios de traducción de libre uso.

Añadir una traducción

Serbio

Albanés

Información

Serbio

NATO suspendovao redovne kontakte sa Rusijom

Albanés

NATO pezullon lidhjet e zakonshme me Rusinë

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Serbio

Kosovo i Rusija održavaju nezvanične kontakte

Albanés

Kosova dhe Rusia mbajnë kontakte jozyrtare

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Serbio

Izjavili ste da imate kontakte sa njima.

Albanés

Keni deklaruar se keni kontakte me ta.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Serbio

Ona može godinama da sprečava kontakte između oca i deteta.

Albanés

Ajo mund të ndalojë kontaktet mes një babai e fëmijës së tij për vite.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Serbio

Turska kompanija ističe da nije imala kontakte sa Irakom.

Albanés

Ndërmarrja turke këmbëngul se nuk ka patur asnjë kontakt me Irakun.

Última actualización: 2012-04-07
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Serbio

Bagis je ukazao na Papandreuove ranije kontakte sa turskom vladom.

Albanés

Bagis vuri në dukje trajtimet e mëparshëm të Papandreut me qeverinë turke.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Serbio

Makedonija je prošlog decembra uspostavila prve kontakte oko korišćenja ovog programa.

Albanés

Maqedonia pati kontaktet fillestare në lidhje me përdorimin e programit dhjetorin e kaluar.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Serbio

Makedonija je proslog decembra uspostavila prve kontakte oko korisćenja ovog programa.

Albanés

Maqedonia pati kontaktet fillestare në lidhje me përdorimin e programit dhjetorin e kaluar.

Última actualización: 2012-04-07
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Serbio

SETimes: Da li imate kontakte sa lokalnim stanovništvom na severu?

Albanés

SETimes: Keni ju kontakte me popullsinë lokale në veri?

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Serbio

Generalštab je rekao da je centar bio zadužen za kontakte PKK sa medijima.

Albanés

Shtabi i përgjithshëm e përshkroi atë si përgjegjëse për kontaktet e PKK me median.

Última actualización: 2012-04-07
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Serbio

Umesto toga, novinari bi trebalo da održavaju redovne i normalne međusobne kontakte.

Albanés

Përkundrazi, kontakte të rregullta e normale midis gazetarëve duhen mbajtur.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Serbio

Američka trgovinska komora obezbediće neophodne informacije i kontakte sa velikim američkim kompanijama.

Albanés

Dhoma e Tregtisë e SHB do të ofrojë informacionin e nevojshëm për kontaktet me kontraktorët e mëdhej të SHB.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Serbio

Konferencija je takođe pružila priliku za kontakte između poslovnih lidera u regionu.

Albanés

Konferenca ofroi gjithashtu mundësi lidhjeje në rrjet për krerët e biznesit në rajon.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Serbio

Dva suseda su prošle godine počela proces normalizacije i povećala zvanične kontakte.

Albanés

Të dy fqinjët nisën një proces normalizimi dhe shtuan kontaktet zyrtarë vitin e kaluar.

Última actualización: 2012-04-07
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Serbio

Zemunski klan ima kontakte u policiji i pristup poverljivim informacijama, dodao je on.

Albanés

Banda ka kontakte brenda policisë dhe mundësinë e sigurimit të informacionit të brendshëm, shtoi ai.

Última actualización: 2012-04-07
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Serbio

Li je na ceremoniji rekao da će predstavništvo olakšavati kontakte između crnogorskih institucija i zvaničnika EK.

Albanés

Në ceremoni, Lej tha se zyra do të lehtësojë kontaktet midis institucioneve malazeze dhe zyrtarëve të KE.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Serbio

On je dodao da je uspostavio kontakte sa predstavnicima zemalja EU koje još uvek nisu priznale Kosovo.

Albanés

Ai shtoi se kishte krijuar kontakte me përfaqësuesit e vendeve të BE që nuk e kishin njohur ende Kosovën.

Última actualización: 2012-04-07
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Serbio

Međutim, dve zemlje su prošle godine pokrenule proces normalizacije i pojačale zvanične kontakte.

Albanés

Vitin e kaluar, megjithatë, të dy vendet nisën një proces normalizimi dhe rritën kontaktet zyrtarë.

Última actualización: 2012-04-07
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Serbio

Prema saopstenju iz Gulovog kabineta dvojica lidera su se slozila da nastave da odrzavaju kontakte.

Albanés

Sipas zyrës së Gul, të dy udhëheqësit ranë dakord të vazhdonin komunikimet.

Última actualización: 2012-04-07
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Serbio

Priština sa pažnjom prati kontakte koje neko održava sa Beogradom, a koji su vezani za Kosovo.

Albanés

Prishtina ka vëmendje ndaj kontakteve që dikush mban me Beogradin, që janë të lidhura me Kosovën.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Obtenga una traducción de calidad con
4,401,923,520 contribuciones humanas

Usuarios que están solicitando ayuda en este momento:Utilizamos cookies para mejorar nuestros servicios. Al continuar navegando está aceptando su uso. Más información. De acuerdo