Google で調べる

検索ワード: fluksi (アルバニア語 - 英語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

アルバニア語

英語

情報

アルバニア語

Fluksi

英語

Axial Flow Fan

最終更新: 2014-08-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Fluksi

英語

Flow

最終更新: 2014-08-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Fluksi

英語

Forced-Flow Air Cooler

最終更新: 2014-08-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Fluksi

英語

Induced-Flow Air Cooler

最終更新: 2014-08-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Fluksi

英語

Volumetric Flow

最終更新: 2014-08-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Fluksi:

英語

Flow style:

最終更新: 2014-08-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Fluksi etiketa

英語

Flow label

最終更新: 2014-08-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Të ulet fluksi.

英語

Retrograde on.

最終更新: 2016-10-27
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Fluksi u ul; ja volumi.

英語

Down to half flow, here's your volume.

最終更新: 2016-10-27
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Të ulet fluksi, dua pak volum.

英語

Come down to half flow, give me a little volume.

最終更新: 2016-10-27
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

- Fluksi nuk shkon në asnjë krah.

英語

- The power leads to nowhere.

最終更新: 2016-10-27
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

I pamundur leximi nga fluksi: %s

英語

Could not read from stream: %s

最終更新: 2014-08-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

e pamundur marrja e të dhënave nga fluksi

英語

could not get data from stream

最終更新: 2014-08-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

iu afrua nga pas dhe i preku cepin e rrobës së tij dhe në atë çast iu pre fluksi i gjakut.

英語

Came behind him, and touched the border of his garment: and immediately her issue of blood stanched.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Por pas pastrimit të saj nga fluksi, do të numërojë shtatë ditë, dhe pastaj do të jetë e pastër.

英語

But if she be cleansed of her issue, then she shall number to herself seven days, and after that she shall be clean.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Rrjedhimisht, fluksi i monedhës së huaj në gjysmën e parë të këtij viti u rrit me 18.5%.

英語

Consequently, foreign currency inflow in the first half of this year increased by 18.5%.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Kroatët shpresojnë se sezoni i ardhshëm i verës do të jetë një histori suksesi dhe se fluksi i vizitorëve do të ketë një ndikim të fortë mbi ekonominë e vendit.

英語

Croatians hope that the upcoming summer season will be a success story and that the influx of guests will have a strong impact on the country's economy.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Fondet do të përdoren për blerjen e autobuzëve të rinj dhe shërbimeve të tjera që synojnë lehtësimin e problemeve të trafikut në Dubrovnik dhe përmbushjen e kërkesave të krijuara nga fluksi i madh i turistëve.

英語

The funds will be used for purchase of new buses and other facilities aimed at easing traffic problems in Dubrovnik and meeting the demand created by a strong influx of tourists.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 2
品質:

アルバニア語

Midis mosmarrëveshjeve të vazhdueshme brenda BE rreth perspektivës së anëtarësimit të Turqisë, klauzolat e KE duket se synojnë të qetësojnë frikën e një fluksi masiv të punës.

英語

Amid continuing disagreement within the EU over the prospect of Turkish membership, the EC's provisions seemed intended to assuage fears of a massive influx of labour.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 2
品質:

アルバニア語

Kjo ishte për shkak të rritjes së vëllimit të ujit të oqeanit si pasojë e rritjes së temperaturës, edhe pse fluksi i ujit nga shkrirja e akullnajave po luan një rol në rritje.

英語

This was due to an increase in the volume of ocean water as a consequence of temperature rise, although inflow of water from melting glaciers and ice sheets is playing an increasing role.

最終更新: 2014-02-06
使用頻度: 1
品質:

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK