Google で調べる

検索ワード: arrossire (イタリア語 - アルバニア語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

イタリア語

アルバニア語

情報

イタリア語

Mi fate arrossire.

アルバニア語

OMG.

最終更新: 2016-10-28
使用頻度: 1
品質:

イタリア語

Mi farete arrossire.

アルバニア語

Po më bëni të skuqem.

最終更新: 2016-10-28
使用頻度: 1
品質:

イタリア語

Cerca di non arrossire.

アルバニア語

Përpiqu mos të skuqesh!

最終更新: 2016-10-28
使用頻度: 1
品質:

イタリア語

Mi fa arrossire dall'imbarazzo.

アルバニア語

Jam në siklet.Më vjen turp.

最終更新: 2016-10-28
使用頻度: 1
品質:

イタリア語

E' cosi' facile farti arrossire.

アルバニア語

Është kaq e lehtë të bësh të skuqesh.

最終更新: 2016-10-28
使用頻度: 1
品質:

イタリア語

Allora non dovrò arrossire se avrò obbedito ai tuoi comandi

アルバニア語

Atëherë nuk do të turpërohem, kur të kem parasysh të gjitha urdhërimet e tua.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

イタリア語

-Sì. -Stai arrossendo, Dorothy. -Non arrossire, Kathy.

アルバニア語

- Ty po të vie turp, Dorothy.

最終更新: 2016-10-28
使用頻度: 1
品質:

イタリア語

Per questo sono state fermate le piogge e gli scrosci di primavera non sono venuti. Sfrontatezza di prostituta è la tua, ma tu non vuoi arrossire

アルバニア語

Prandaj shirat u përmbajtën dhe shiu i fundit nuk ra. Por ti ke patur një ballë prostitute dhe nuk ke pranuar të kesh turp.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

イタリア語

Sono sicuro che tu non sia abile solo con quello, cara fanciulla, la cui bellezza fa arrossire d'invidia anche le dee.

アルバニア語

Jam i sigurt se kjo s'është e vetmja gjë për të cilën jeni e zonja, zonjushë e mirë, bukuria e të cilës i bën edhe perëndeshat të skuqen nga zilia.

最終更新: 2016-10-28
使用頻度: 1
品質:

イタリア語

non avvenga che, venendo con me alcuni Macèdoni, vi trovino impreparati e noi dobbiamo arrossire, per non dire anche voi, di questa nostra fiducia

アルバニア語

sepse, po të vinin me mua disa Maqedonas dhe të mos ju gjenin gati, ne (të mos them ju), do të dilnim të turpëruar për besimin dhe mburrjen tonë.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

イタリア語

Pertanto, dice alla casa di Giacobbe il Signore che riscattò Abramo: «D'ora in poi Giacobbe non dovrà più arrossire, il suo viso non impallidirà più

アルバニア語

Prandaj kështu i thotë shtëpisë së Jakobit Zoti që shpengoi Abrahamin: "Tani e tutje Jakobi nuk do të turpërohet më dhe fytyra e tij nuk do të zverdhet më;

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

イタリア語

Non temere, perché non dovrai più arrossire; non vergognarti, perché non sarai più disonorata; anzi, dimenticherai la vergogna della tua giovinezza e non ricorderai più il disonore della tua vedovanza

アルバニア語

Mos u frikëso, sepse nuk do të ngatërrohesh; mos ki turp, sepse nuk do të skuqesh; do të harrosh madje turpin e rinisë sate dhe nuk do ta kujtosh më çnderimin e vejërisë sate.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

イタリア語

Ti prego, adeguati alla tradizione. e' una parte che arrossiro' a recitare. L'usanza si potrebbe cambiare.

アルバニア語

Të lutem, përshtatu me traditën, është një pjesë ku unë do të skuqem kur ta luaj.

最終更新: 2016-10-28
使用頻度: 1
品質:

イタリア語

Sarà portato anch'esso in Assiria come offerta al gran re. Efraim ne avrà vergogna, Israele arrossirà del suo consiglio

アルバニア語

Vetë idhullin do ta çojnë në Asiri si një dhuratë për mbretin mbrojtës. Efraimi do të turpërohet dhe Izraeli do të koritet për planet e tij.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

イタリア語

Dovrebbero vergognarsi dei loro atti abominevoli, ma non si vergognano affatto, non sanno neppure arrossire. Per questo cadranno con le altre vittime, nell'ora del castigo saranno prostrati» dice il Signore

アルバニア語

A u vinte turp vallë kur kryenin veprime të neveritshme? Jo! nuk kishin turp aspak dhe nuk dinin ç'është të skuqesh. Prandaj do të rrëzohen midis atyre që rrëzohen; kur do t'i vizitoj do të përmbysen", thotë Zoti.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

イタリア語

Arrossirà la luna, impallidirà il sole, perché il Signore degli eserciti regna sul monte Sion e in Gerusalemme e davanti ai suoi anziani sarà glorificato

アルバニア語

Hënën do ta mbulojë rrëmuja dhe diellin turpi, sepse Zoti i ushtrive do të mbretërojë mbi malin e Sionit dhe në Jeruzalem, dhe lavdia e tij përpara pleqve.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK