Vraag Google

Je was op zoek naar: organizacionog (Servisch - Albanian)

Menselijke bijdragen

Van professionele vertalers, bedrijven, webpagina's en gratis beschikbare vertaalbronnen.

Voeg een vertaling toe

Servisch

Albanian

Info

Servisch

SE Times: Da li ste zadovoljni saradnjom Organizacionog komiteta i vlade?

Albanian

SE Times: A jeni të kënaqur me bashkëpunimin ndërmjet komitetit organizativ dhe qeverisë?

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Servisch

Dva člana organizacionog odbora nakon toga su podnela ostavku na svoje funkcije.

Albanian

Dy anëtarë të komitetit organizues dhanë dorëheqjen më pas nga postet e tyre.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 2
Kwaliteit:

Servisch

On se u četvrtak sastaje sa Liju Ćijem, šefom organizacionog komiteta Olimpijade.

Albanian

Të enjten ai u takua me Liu Qi, shefin e komitetit organizator të lojërave.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 2
Kwaliteit:

Servisch

SE Times: Da li ste zadovoljni saradnjom Organizacionog komiteta i grada Atine?

Albanian

SE Times: A jeni të kënaqur me bashkëpunimin e Komitetit Organizator me qytetin e Athinës?

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Servisch

Drugi ključni datum u kalendaru Organizacionog komiteta je 31. maj kada se završavaju građevinski projekti.

Albanian

Një tjetër datë kyçe në kalendarin e komitetit organizator, është 13 maji, i cili shënon fundin e projektit të ndërtimit.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Servisch

Kapralos je generalni sekretar vlade za Olimpijske igre i bivsi visoki zvaničnik Organizacionog komiteta Olimpijade u Atini 2004.

Albanian

Kapralos është sekretari i përgjithshëm për Lojrat Olimpike dhe ish zyrtari i lartë në komitetin organizator të Athinës 2004.

Laatste Update: 2012-04-07
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Servisch

Pouzdani izvori iz organizacionog komiteta predviđaju da će kriminalne mreže pokušati da organizuju prodaju karata na crnom tržištu.

Albanian

Burime të besueshme nga komiteti organizator parashikojnë që rrjetet kriminale do të përpiqen të përfitojnë nga tregu i zi për biletat.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Servisch

Pouzdani izvori iz organizacionog komiteta predviđaju da će kriminalne mreze pokusati da organizuju prodaju karata na crnom trzistu.

Albanian

Burime të besueshme nga komiteti organizator parashikojnë që rrjetet kriminale do të përpiqen të përfitojnë nga tregu i zi për biletat.

Laatste Update: 2012-04-07
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Servisch

Više od 5.785 osoba koje se vode kao nezaposlene biće angažovane od strane Organizacionog komiteta u Atini, počev od novembra.

Albanian

Mbi 5,785 vetë të regjistruar si të papunë do të punësohen prej Komitetit Organizator të Athinës, duke filluar nga nëntori.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Servisch

Bio je i predsednik Nezavisnog udruženja profesionalnih novinara, kao i član organizacionog komiteta Olimpijskih igara u Sarajevu 1984. godine.

Albanian

Ai ishte gjithashtu kryetar i Bashkimit të Gazetarëve Profesionistë të Pavarur dhe shërbeu si anëtar i komitetit organizativ për Lojrat Olimpike të vitit 1984 në Sarajevë.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 2
Kwaliteit:

Servisch

Ona će održati niz razgovora u Šangaju i Pekingu sa visokim zvaničnicima i biznismenima, kao i sa predstavnicima Organizacionog odbora Olimpijskih igara 2008.

Albanian

Ajo do të zhvillojë një seri bisedimesh në Shangai dhe Beijing me zyrtarë të nivelit të lartë dhe biznesmenë, po ashtu dhe me përfaqësues të Komitetit Organizativ të Lojërave Olimpike 2008.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 2
Kwaliteit:

Servisch

Bakojani: Da. Moramo ipak da priznamo da nas zadatak nije tako težak i zahtevan kao posao Organizacionog komiteta igara.

Albanian

Bakojani: Po. Duhet thënë se detyra jone është më pak e vështirë dhe jo në të njëjtin nivel si ajo e Komitetit Organizator të Lojrave.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Servisch

Martin se sastao sa predsednikom Organizacionog komiteta za Olimpijadu u Atini 2004, Janom Angelopulos Daskalaki i američkim ambasadorom u Grčkoj Tomasom Milerom.

Albanian

Martin u takua me presidenten e Komitetit Organizues Athina 2004, Xhana Angelopulos- Daskalaki dhe ambasadorin e SHBA në Greqi, Thomas Miller.

Laatste Update: 2012-04-07
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Servisch

Skup u Skoplju tokom vikenda imaće humanitarni cilj, izjavio je Georgi Ajanovski, predsedavajući organizacionog komiteta konferencije ARCAM-a.

Albanian

Tubimi në Shkup në fundjavë do të ketë një objektiv humanitar, sipas Georgi Ajanovskit, kryetar komitetit të organizimit të konferencës së ARCAM.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 2
Kwaliteit:

Servisch

Iz senke maslinovog drveta, šef Organizacionog komiteta Olimpijade u Atini 2004. Jana Angelopulos Daskalaki i predsednik Međunarodnog olimpijskog komiteta Žak Rog pozdravili su sportiste.

Albanian

Në hijen e një ulliri, shefja e komitetit organizator të Athina 2004, Xhana Angelopulos-Daskalaki dhe presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Zhak Rozhe, përshëndetën atletët.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Servisch

Ona će prvi put proći kroz Afriku i Latinsku Ameriku. Drugi ključni datum u kalendaru Organizacionog komiteta je 31. maj kada se zavrsavaju građevinski projekti.

Albanian

Për herë të parë pishtari do të kalojë nëpër Afrikë dhe Amerikën latine. Një tjetër datë kyçe në kalendarin e komitetit organizator, është 13 maji, i cili shënon fundin e projektit të ndërtimit.

Laatste Update: 2012-04-07
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Servisch

Mogućnost nacionalnog poniženja uverila je vladu da je neophodno preduzeti drastične mere: Jana Angelopulos Daskalaki tada je imenovana za šefa Organizacionog kimiteta Olimpijskih igara u Atini 2004.

Albanian

Perspektiva e poshtërimit kombëtar e bindi qeverinë të marrë masa drastike: ajo caktoi Xhana Angelopulos-Daskalakin si kreun e komitetit organizator Athina 2004 (ATHOC).

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 2
Kwaliteit:

Servisch

Pre nego što je održao pobednički govor Karamanlis se sastao sa šefom Organizacionog komiteta Olimpijskih igara Janom Angelopulos-Daskalaki, koja je i bivši poslanik njegove stranke.

Albanian

Përpara se të mbante fjalimin e tij të fitores, ai u takua me shefen e organizimit të Olimpiadës së Athinës, Xhana Angelopulos-Daskalaki, që është edhe ajo një ish ligjebërëse nga partia e tij.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Servisch

Ne želimo da šetamo oko nekog travnjaka u blizini reke; to ne bi bila Parada ponosa", rekla je članica organizacionog odbora Majda Puača.

Albanian

Nuk duam të ecim përreth disa livadheve pranë lumit; ajo nuk do të ishte Parada e Krenarisë," tha anëtarja e komitetit të organizatës Majda Puaca.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Waarschuwing: Bevat onzichtbare HTML-opmaak

Servisch

Guča je druga Srbija, jer posetioci iz čak 80 zemalja redovno dolaze na festival trube", izjavio je šef organizacionog odbora festivala Slobodan Jolović SETimesu.

Albanian

Guca është Serbia tjetërr, sepse vizitorët nga deri në 80 vende vijnë rregullisht në festivalin e trumpetës," i tha SETimes kreu i komitetit organizues të festivalit Sllobodan Joloviç.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Waarschuwing: Bevat onzichtbare HTML-opmaak

Krijg een betere vertaling met
4,401,923,520 menselijke bijdragen

Gebruikers vragen nu voor assistentieWij gebruiken cookies om u de best mogelijke ervaring op onze website te bieden. Door de website verder te gebruiken, geeft u toestemming voor het gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie. OK