Ask Google

Results for slugu translation from Serbian to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Serbian

Albanian

Info

Serbian

Posla Mojsija, slugu svog, Arona izabranika svog.

Albanian

Atëherë ai dërgoi Moisiun, shërbëtorin e tij, dhe Aaronin që ai kishte zgjedhur.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Primi Izrailja, slugu svog, da se opomene milosti.

Albanian

Ai e ndihmoi Izraelin, shërbëtorin e vet, duke i kujtuar për mëshirën e tij,

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

I vrativši se poslani nadjoše bolesnog slugu zdravog.

Albanian

Dhe, kur të dërguarit u kthyen në shtëpi, shërbëtorin, që kishte qenë i sëmurë, e gjetën të shëruar.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

I dozvavši jednog od slugu zapita: Šta je to?

Albanian

Atëherë thirri një shërbëtor dhe e pyeti ç'ishte e gjitha kjo.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

A oni uhvativši slugu izbiše ga, i poslaše prazna.

Albanian

Por ata e kapën, e rrahën dhe e kthyen duarbosh.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

I u to vreme pozvaæu slugu svog Elijakima sina Helkijinog;

Albanian

Atë ditë do të ndodhë që të thëras shërbëtorin tim Eliakim, birin e Hilkiahut;

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Sad otpuštaš s mirom slugu svog, Gospode, po reèi svojoj;

Albanian

''Tani, o Zot, lejo që shërbëtori yt të vdesë në paqe, sipas fjalës sate,

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Nadjoh Davida, slugu svog, svetim uljem svojim pomazah ga.

Albanian

Gjeta Davidin, shërbëtorin tim, dhe e vajosa me vajin tim të shenjtë.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

I slugu Tvog oni su prosvetlili; ko ih drži ima veliku platu.

Albanian

Edhe shërbëtori yt mëson prej tyre; ke një shpërblim të madh duke i parë.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

I izabra Davida, slugu svog, i uze ga od torova ovèijih,

Albanian

Dhe zgjodhi Davidin, shërbëtorin e tij, dhe e mori nga vatha e dhenve,

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Odbrani slugu svog na dobro Njegovo, da mi ne èine sile oholi.

Albanian

Jepi siguri dhe mbarësi shërbëtorit tënd, dhe mos lejo që mëndjemëdhenjtë të më shtypin.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Svetlošæu lica svog obasjaj slugu svog, i nauèi me naredbama svojim.

Albanian

Bëj që të shkëlqejë fytyra jote mbi shërbëtorin tënd dhe më mëso statutet e tua.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Koji daješ spasenje carevima, i Davida slugu svog izbavljaš od ljutog maèa.

Albanian

Ti, që u jep fitoren mbretërve dhe që çliron shërbëtorin tënd David nga shpata e kobshme,

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Tada Sanavalat posla k meni tako peti put slugu svog s knjigom otvorenom u ruci.

Albanian

Atëherë Sanballati më dërgoi shërbëtorin e tij që të më thotë po atë gjë për të pestën herë me një letër të hapur në dorë,

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

I udari jedan od njih slugu poglavara sveštenièkog, i odseèe mu desno uho.

Albanian

Dhe një nga ata i ra shërbëtorit të kryepriftit dhe ia preu veshin e djathtë.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

I nevaljalog slugu bacite u tamu najkrajnju; onde æe biti plaè i škrgut zuba.

Albanian

Dhe flakeni në errësirën e jashtme këtë shërbëtor të pavlefshëm. Atje do të jetë e qara dhe kërcëllim dhëmbësh"''.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Serbian

Zovem slugu svog, a on se ne odziva, a molim ga ustima svojim.

Albanian

Thërras shërbëtorin tim, por ai nuk përgjigjet; duhet t'i lutem me gojën time.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Nemoj izdati slugu gospodaru njegovom, koji uteèe k tebi od gospodara svog;

Albanian

Nuk do t'i dorëzosh pronarit të tij skllavin që i ka ikur për t'u strehuar pranë teje.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

I još više govoriše sluge njegove na Gospoda Boga i na Jezekiju, slugu Njegovog.

Albanian

Shërbëtorët e tij flissnin akoma kundër Zotit Perëndi dhe kundër shërbëtorit të tij Ezekia.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

I kad dodje vreme, posla k vinogradarima slugu da primi od vinogradara od roda vinogradskog.

Albanian

Në kohën e të vjelave dërgoi shërbëtorin te vreshtarët për të marrë prej tyre pjesën e vet të frutave të vreshtit.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK