Você procurou por: zemra ime rreh vetem per ty (Albanês - Dinamarquês )

Contribuições humanas

A partir de tradutores profissionais, empresas, páginas da web e repositórios de traduções disponíveis gratuitamente

Adicionar uma tradução

Albanês

Dinamarquês

Informações

Albanês

zemra ime rreh vetem per ty

Dinamarquês

mit hjerte banker kun for dig

Última atualização: 2023-10-24
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

zemra ime rreh, fuqia po më lë; vetë drita e syve të mi ka ikur.

Dinamarquês

herre, du kender al min attrå, mit suk er ej skjult for dig;

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

prandaj zemra ime dridhet dhe brof jashtë vendit të saj.

Dinamarquês

ja, derover skælver mit hjerte, bævende skifter det sted!

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

kur zemra ime acarohej dhe e ndjeja veten sikur më shponin nga brenda,

Dinamarquês

så længe mit hjerte var bittert og det nagede i mine nyrer,

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

princat më përndjekin pa arësye, por zemra ime ka shumë frikë nga fjala jote.

Dinamarquês

fyrster forfulgte mig uden grund, men mit hjerte frygted dine ord.

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

biri im, në se zemra jote është e urtë, edhe zemra ime do të ngazëllojë;

Dinamarquês

min søn, er dit hjerte viist, så glæder mit hjerte sig også,

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

në rast se zemra ime është mashtruar nga një grua dhe kam përgjuar në portën e të afërmit tim,

Dinamarquês

blev jeg en dåre på grund at en kvinde, og har jeg luret ved næstens dør,

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

le të jetë zemra ime e paqortueshme lidhur me statutet e tua, me qëllim që unë të mos ngatërrohem.

Dinamarquês

lad mit hjerte være fuldkomment i dine vedtægter, at jeg ikke skal blive til skamme.

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

mbi shtratin tim gjatë natës kërkova atë që dashuron zemra ime, e kërkova, por nuk e gjeta.

Dinamarquês

på mit leje om natten søgte ham, som min sjæl har kær, jeg søgte, men fandt ham ikke.

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

mishi im dhe zemra ime nuk mund të ligështohen, por perëndia është kështjella e zemrës sime dhe pjesa ime në përjetësi.

Dinamarquês

lad kun mit kød og mit hjerte vansmægte, gud er mit hjertes klippe, min del for evigt.

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

dhe të thuash: "vallë si urreva mësimin, dhe si e ka përçmuar qortimin zemra ime?

Dinamarquês

og du siger: "ak, at jeg hadede tugt, at mit hjerte lod hånt om revselse,

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Albanês

më derdhin si ujë dhe tërë kockat e mia janë të ndrydhura; zemra ime është si dylli që shkrihet në mes të zorrëve të mia.

Dinamarquês

spiler gabet op imod mig som rovgridske, brølende løver.

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

prandaj zemra ime gëzohet dhe shpirti im ngazëllon për lavdinë e trashëgimisë sime; edhe mishi im do të qëndrojë tërë besim dhe në siguri,

Dinamarquês

derfor glædes mit hjerte, min Ære jubler, endogså mit kød skal bo i tryghed.

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

o zot, zemra ime nuk është mendjemadhe dhe sytë e mi nuk janë krenarë, dhe unë nuk merrem me gjëra tepër të mëdha dhe tepër të larta për mua.

Dinamarquês

herre, mit hjerte er ikke hovmodigt, mine øjne er ikke stolte, jeg sysler ikke med store ting, med ting, der er mig for høje.

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

le të vijë para teje tërë ligësia e tyre, dhe trajtoi ashtu si më ke trajtuar mua për shkak të të gjitha shkeljeve të mia. sepse të shumta janë psherëtimat e mia dhe zemra ime lëngon.

Dinamarquês

læg al deres ondskab for dig og gør med dem, som du gjorde med mig til straf for al min synd! thi mange er mine suk, mit hjerte er sygt.

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

edhe sikur një ushtri të dilte kundër meje, zemra ime nuk do të kishte frikë; edhe sikur një luftë të pëlciste kundër meje, edhe atëherë do të kisha besim.

Dinamarquês

om en hær end lejrer sig mod mig, er mit hjerte uden frygt; om krig bryder løs imod mig, dog er jeg tryg.

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

thuamë, o ti që të dashuron zemra ime, ku e kullot kopenë dhe ku e lë të pushojë në mesditë. pse vallë duhet të jem si një grua e mbuluar me vel pranë kopeve të shokëve të tu?

Dinamarquês

sig mig, du, som min sjæl har kær, hvor du vogter din hjord, hvor du holder hvil ved middag. thi hvi skal jeg gå som en landstryger ved dine fællers hjorde?

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

tërë ato që sytë e mi dëshironin, nuk ua mohova atyre; nuk i refuzova zemrës sime asnjë qejf, sepse zemra ime kënaqej me çdo punë timen; dhe ky ka qenë shpërblimi për çdo punë të bërë nga unë.

Dinamarquês

intet, som mine Øjne attråede, unddrog jeg dem; jeg nægtede ikke mit hjerte nogen glæde thi mit hjerte havde glæde af al min flid, og deri lå lønnen for al min flid.

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

atëherë ana u lut dhe tha: "zemra ime ngazëllohet në zotin, forca ime ngrihet tek i zoti; goja ime hapet kundër armiqve të mi, sepse gëzohem nga shpëtimi yt.

Dinamarquês

da bad hanna og sagde: mit hjerte jubler over herren, mit horn er løftet ved min gud, min mund vidt opladt mod mine fjender, jeg glæder mig over din frelse.

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Albanês

por zoti më tha: "edhe sikur moisiu dhe samueli të paraqiteshin para meje, zemra ime nuk do të anonte për këtë popull; dëboje nga prania ime; le të ikë!

Dinamarquês

da sagde herren til mig: om så moses og samuel stod for mit Åsyn, vilde mit hjerte ikke vende sig til dem. jag dette folk bort fra mit Åsyn!

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Consiga uma tradução melhor através
7,570,763,597 de colaborações humanas

Usuários estão solicitando auxílio neste momento:Utilizamos cookies para aprimorar sua experiência. Se avançar no acesso a este site, você estará concordando com o uso dos nossos cookies. Saiba mais. OK