Results for zemra ime rreh vetem per ty translation from Albanian to Danish

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

Danish

Info

Albanian

zemra ime rreh vetem per ty

Danish

mit hjerte banker kun for dig

Last Update: 2024-04-14
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

zemra ime rreh, fuqia po më lë; vetë drita e syve të mi ka ikur.

Danish

herre, du kender al min attrå, mit suk er ej skjult for dig;

Last Update: 2024-04-14
Usage Frequency: 36
Quality:

Albanian

prandaj zemra ime dridhet dhe brof jashtë vendit të saj.

Danish

ja, derover skælver mit hjerte, bævende skifter det sted!

Last Update: 2024-04-14
Usage Frequency: 36
Quality:

Albanian

kur zemra ime acarohej dhe e ndjeja veten sikur më shponin nga brenda,

Danish

så længe mit hjerte var bittert og det nagede i mine nyrer,

Last Update: 2024-04-14
Usage Frequency: 24
Quality:

Albanian

zemra ime do të ngazëllojë, kur buzët e tua do të thonë gjëra të drejta.

Danish

og mine nyrer jubler, når dine læber taler, hvad ret er!

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
7,766,209,875 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK