Preguntar a Google

Usted buscó: повярваха (Búlgaro - Albanés)

Contribuciones humanas

De traductores profesionales, empresas, páginas web y repositorios de traducción de libre uso.

Añadir una traducción

Búlgaro

Albanés

Información

Búlgaro

И още мнозина повярваха поради неговото учение;

Albanés

Por kur Samaritanët erdhën tek ai, e lutën të qëndrojë me ta; dhe ai ndenji aty dy ditë.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Búlgaro

Тогава повярваха думите Му, Пееха хвалата Му.

Albanés

Atëherë u besuan fjalëve të tij dhe kënduan lavdinë e tij.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Búlgaro

И спасихме онези , които повярваха и бяха богобоязливи .

Albanés

Ndërkaq , Ne ishpëtuam ata që kishin besuar dhe që ishin të ruajtur .

Última actualización: 2014-07-02
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Búlgaro

И спасихме онези , които повярваха и бяха богобоязливи .

Albanés

Por i shpëtuam ata të cilët kanë besuar dhe janë ruajtur .

Última actualización: 2014-07-02
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Búlgaro

И спасихме онези , които повярваха и бяха богобоязливи .

Albanés

e , i shpëtuam ata që besuan dhe që janë ruajtë ( prej të këqiave ) .

Última actualización: 2014-07-02
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Búlgaro

Някои от тях повярваха в него , а други се отвърнаха .

Albanés

Disa prej tyre besuan në të , e disa nga ata iu shmangën atij .

Última actualización: 2014-07-02
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Búlgaro

Някои от тях повярваха в него , а други се отвърнаха .

Albanés

Edhe ndër ata ka pasur që i besuan , por ka pasur edhe që u shmangën prej tij .

Última actualización: 2014-07-02
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Búlgaro

Някои от тях повярваха в него , а други се отвърнаха .

Albanés

Po disa prej tyre i besuan atij ( Muhammedit ) , e disa e refuzuan .

Última actualización: 2014-07-02
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Búlgaro

Дори те презряха желаната земя, Не повярваха Неговото слово,

Albanés

Ata e përçmuan akoma vendin e mrekullueshëm, nuk i besuan fjalës së tij,

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Búlgaro

И повярваха те , и ги оставихме да се наслаждават до време .

Albanés

Dhe ata i besuan , ndërsa Ne ata i kënaqëm deri në një afat të caktuar .

Última actualización: 2014-07-02
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Búlgaro

И повярваха те , и ги оставихме да се наслаждават до време .

Albanés

E ata i besuan , e Ne ua vazhduam atyre të përjetojnë për deri në një kohë .

Última actualización: 2014-07-02
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Búlgaro

И повярваха те , и ги оставихме да се наслаждават до време .

Albanés

dhe ata besuan , prandaj iu dhamë jetë të këndshme deri një kohë .

Última actualización: 2014-07-02
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Búlgaro

И едни повярваха това, което говореше, а други не вярваха.

Albanés

Por ne dëshirojmë të dëgjojmë prej teje ç'mendon, sepse për këtë sekt ne dimë se kudo flitet kundra''.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Búlgaro

и защото не повярваха и изричаха срещу Мариам огромна клевета ,

Albanés

Dhe për shkak të mosbesimit të tyre dhe deklaratave të rënda shpifëse kundër Merjemes ,

Última actualización: 2014-07-02
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Búlgaro

и защото не повярваха и изричаха срещу Мариам огромна клевета ,

Albanés

Edhe për shkak të mosbesimit dhe të thënies së tyre shpifëse kundër Merjemes ;

Última actualización: 2014-07-02
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Búlgaro

и защото не повярваха и изричаха срещу Мариам огромна клевета ,

Albanés

edhe për shkak të mohimit të tyre edhe për shkak të fjalës së tyre – akuzave të mëdha kundër Merjemes .

Última actualización: 2014-07-02
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Búlgaro

Това е , защото не повярваха в Аллах и в Неговия Пратеник .

Albanés

Kjo është për shkak se ata e mohuan Perëndinë dhe Pejgamberin e Tij .

Última actualización: 2014-07-02
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Búlgaro

Днес онези , които не повярваха , се отчаяха пред вашата религия .

Albanés

Sot , dëshprohen ata , që nuk besojnë dhe kanë humbur çdo shpresë , që t ’ ju prishin dispozitat e fesë suaj .

Última actualización: 2014-07-02
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Búlgaro

И те отидоха и известиха на другите; но нито на тях повярваха.

Albanés

Edhe ata shkuan dhe ua treguan të tjerëve; por as këtyre nuk u besuan.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Búlgaro

Защото не повярваха в Бога, Нито Му уповаваха, че ще ги избави.

Albanés

sepse nuk i kishin besuar Perëndisë dhe nuk kishin pasur besim në shpëtimin prej tij.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Obtenga una traducción de calidad con
4,401,923,520 contribuciones humanas

Usuarios que están solicitando ayuda en este momento:Utilizamos cookies para mejorar nuestros servicios. Al continuar navegando está aceptando su uso. Más información. De acuerdo