Hai cercato la traduzione di sistematik da Albanese a Greco

Contributi umani

Da traduttori professionisti, imprese, pagine web e archivi di traduzione disponibili gratuitamente al pubblico.

Aggiungi una traduzione

Albanese

Greco

Informazioni

Albanese

sistematik

Greco

Συστηματική

Ultimo aggiornamento 2023-11-19
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

seks sistematik.

Greco

Τακτικό σεξ.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

a je sistematik?

Greco

Ενεργείσαι τακτικά;

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

vrasësi është sistematik.

Greco

Αυτός ο δολοφόνος είναι μεθοδικός.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

zotëri, kemi gabim sistematik.

Greco

Κύριε, βρήκαμε το λάθος του συστήματος.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

ata janë tre hapa të suimit sistematik brenda një strukture të diçkafit.

Greco

Είναι μια συστηματική επίθεση 3 σταδίων στο εθνικό οικοδόμημα. Στάδιο 1ο:

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

echr: bullgaria duhet të trajtojë problemin gjyqësor "sistematik"

Greco

ΕΔΑΔ: Η Βουλγαρία πρέπει να επιληφθεί "συστεμικού" προβλήματος στο χώρο της δικαιοσύνης

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Albanese

ngritni duart tuaja kush tri herë në vit shkon në rishikim sistematik?

Greco

Ποιός από σας κάνει ετήσιο τσεκάπ, τρεις φορές το χρόνο;

Ultimo aggiornamento 2023-10-04
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

ja pse një 'revolucion i dytë' nevoitet kundër korrupsionit sistematik."

Greco

Γι’ αυτό απαιτείται και 'δεύτερη επανάσταση', ενάντια στη συστηματική διαφθορά".

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 2
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Albanese

"ne nuk kemi arritur një fazë ku mund të themi se ekziston bashkëpunimi sistematik.

Greco

"Δεν έχουμε φτάσει σε ένα επίπεδο ώστε να μπορούμε να πούμε ότι υπάρχει συστηματική συνεργασία.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Albanese

shumë studentë kanë vështirësi të marrin provimet, megjithë përkushtimin e tyre ndaj studimit sistematik.

Greco

Πολλοί φοιτητές δυσκολεύονται να περάσουν σε εξετάσεις, παρά τη συστηματική μελέτη τους.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

mund të thuhet se anëtarësimi do të sigurojë një spirancë të jashtëzakonshme për transformimin sistematik dhe përparimin ekonomik.

Greco

Η ένταξη, αναμφίβολα, θα παρείχε μια έκτακτη άγκυρα για συστηματικό μετασχηματισμό και οικονομική πρόοδο.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

obradoviçi shpjegoi se ky është një rast i korrupsionit sistematik nga zyrtarë të fuqishëm qeveritarë në shkelje të besimit.

Greco

Ο Ομπράντοβιτς εξήγησε ότι είναι μια περίπτωση συστημικής διαφθοράς από τους ισχυρούς κυβερνητικούς αξιωματούχους, η οποία διεξάγεται αρκετά ύπουλα.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

një mënyrë që provuam për të ndaluar vjedhjen është nëpërmjet shqyrtimit të plotë komplet dhe sistematik të vendeve më të rëndësishëm arkeologjikë.

Greco

Ένας τρόπος με τον οποίο προσπαθήσαμε να σταματήσουμε την κλοπή είναι μέσω ολοκληρωμένης και συστηματικής εξέτασης των πιο σημαντικών αρχαιολογικών χώρων.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

terrorizëm: i) përdorim sistematik i terrorit, i shfaqur në dhunë ose përbuzje, për të gjeneruar frikë.

Greco

[ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ: 1) Συστηματική χρήση τρόμου, σε μορφή βίας ή εκφοβισμού, για την δημιουργία φόβου.]

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

damjanoviç, ndërkohë, u gjet të ketë marrë pjesë në një sulm të gjerë e sistematik nga ushtria serbe boshnjake mbi popullsinë boshnjake në komunën vogosca.

Greco

Εν τω μεταξύ, ο Νταμιάνοβιτς, κρίθηκε ένοχος για συμμετοχή σε εκτεταμένη και συστηματική επίθεση του Στρατού της Δημοκρατίας Σέρπσκα σε Βοσνιακό πληθυσμό στο δήμο Βογκόστσα.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

ne besojmë në mirëkuptimin sistematik të botës fizike përmes vezhgimeve dhe eksperimenteve, përmes argumenteve dhe debateve, por, mbi të gjitha, dëshira e lirë.

Greco

Πιστεύουμε στη συστηματική κατανόηση... του φυσικού κόσμου μέσα από... τη παρατήρηση και το πειραματισμό, μέσα από... τη διαφωνία και τη συζήτηση, αλλά πάνω από όλα,... στην ελεύθερη βούληση.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

gjykata tha se mospagesa është një problem sistematik në të gjithë bih-në dhe urdhëroi qeverinë që të sigurojë se të gjitha pagesat e prapambetura të bëhen gjashtë muaj nga vendimi përfundimtar.

Greco

Το Δικαστήριο ανέφερε ότι η μη πληρωμή αποτελεί συστηματικό πρόβλημα στο σύνολο της Β-Ε και διέταξε την κυβέρνηση να εξασφαλίσει καταβολή όλων των εκκρεμών πληρωμών εντός εξαμήνου από την τελική απόφαση.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

dorëheqja e tij muajin e kaluar ishte e pashmangshme dhe sinjalizoi fundin e shpresave se një rrjet i fuqishëm, i cili lulëzon prej të ardhurave të paligjshme nga kontrabanda dhe korrupsioni sistematik, mund të kapërcehej nga brenda.

Greco

Η παραίτησή του τον περασμένο μήνα ήταν αναπόφευκτη και σηματοδότησε το τέλος των ελπίδων ότι ένα ισχυρό δίκτυο, που πλουτίζει από τα παράνομα έσοδα από το λαθρεμπόριο και τη συστηματική διαφθορά, μπορούσε να αντιμετωπιστεί από το εσωτερικό.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

i pandehuri qe akuzuar, së bashku me shtatë të tjerë, për pjesëmarrje në një sulm sistematik nga ushtria serbe boshnjake ndaj popullsisë civile jo-serbe në qytetin lindor të foçës.

Greco

Ο εναγόμενος κατηγορείται, μαζί με επτά ακόμα άτομα, για συμμετοχή σε συστηματική επίθεση του Σερβοβόσνιου στρατού εναντίον μη Σέρβων πολιτών στην ανατολική πόλη Φότσα.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 2
Qualità:

Ottieni una traduzione migliore grazie a
7,576,242,854 contributi umani

Ci sono utenti che chiedono aiuto:I cookie ci aiutano a fornire i nostri servizi. Utilizzando tali servizi, accetti l'utilizzo dei cookie da parte nostra. Maggiori informazioni. OK