Você procurou por: sistematik (Albanês - Grego)

Contribuições humanas

A partir de tradutores profissionais, empresas, páginas da web e repositórios de traduções disponíveis gratuitamente

Adicionar uma tradução

Albanês

Grego

Informações

Albanês

sistematik

Grego

Συστηματική

Última atualização: 2023-11-19
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

seks sistematik.

Grego

Τακτικό σεξ.

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

a je sistematik?

Grego

Ενεργείσαι τακτικά;

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

vrasësi është sistematik.

Grego

Αυτός ο δολοφόνος είναι μεθοδικός.

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

zotëri, kemi gabim sistematik.

Grego

Κύριε, βρήκαμε το λάθος του συστήματος.

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

ata janë tre hapa të suimit sistematik brenda një strukture të diçkafit.

Grego

Είναι μια συστηματική επίθεση 3 σταδίων στο εθνικό οικοδόμημα. Στάδιο 1ο:

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

echr: bullgaria duhet të trajtojë problemin gjyqësor "sistematik"

Grego

ΕΔΑΔ: Η Βουλγαρία πρέπει να επιληφθεί "συστεμικού" προβλήματος στο χώρο της δικαιοσύνης

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Albanês

ngritni duart tuaja kush tri herë në vit shkon në rishikim sistematik?

Grego

Ποιός από σας κάνει ετήσιο τσεκάπ, τρεις φορές το χρόνο;

Última atualização: 2023-10-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

ja pse një 'revolucion i dytë' nevoitet kundër korrupsionit sistematik."

Grego

Γι’ αυτό απαιτείται και 'δεύτερη επανάσταση', ενάντια στη συστηματική διαφθορά".

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 2
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Albanês

"ne nuk kemi arritur një fazë ku mund të themi se ekziston bashkëpunimi sistematik.

Grego

"Δεν έχουμε φτάσει σε ένα επίπεδο ώστε να μπορούμε να πούμε ότι υπάρχει συστηματική συνεργασία.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Albanês

shumë studentë kanë vështirësi të marrin provimet, megjithë përkushtimin e tyre ndaj studimit sistematik.

Grego

Πολλοί φοιτητές δυσκολεύονται να περάσουν σε εξετάσεις, παρά τη συστηματική μελέτη τους.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

mund të thuhet se anëtarësimi do të sigurojë një spirancë të jashtëzakonshme për transformimin sistematik dhe përparimin ekonomik.

Grego

Η ένταξη, αναμφίβολα, θα παρείχε μια έκτακτη άγκυρα για συστηματικό μετασχηματισμό και οικονομική πρόοδο.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

obradoviçi shpjegoi se ky është një rast i korrupsionit sistematik nga zyrtarë të fuqishëm qeveritarë në shkelje të besimit.

Grego

Ο Ομπράντοβιτς εξήγησε ότι είναι μια περίπτωση συστημικής διαφθοράς από τους ισχυρούς κυβερνητικούς αξιωματούχους, η οποία διεξάγεται αρκετά ύπουλα.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

një mënyrë që provuam për të ndaluar vjedhjen është nëpërmjet shqyrtimit të plotë komplet dhe sistematik të vendeve më të rëndësishëm arkeologjikë.

Grego

Ένας τρόπος με τον οποίο προσπαθήσαμε να σταματήσουμε την κλοπή είναι μέσω ολοκληρωμένης και συστηματικής εξέτασης των πιο σημαντικών αρχαιολογικών χώρων.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

terrorizëm: i) përdorim sistematik i terrorit, i shfaqur në dhunë ose përbuzje, për të gjeneruar frikë.

Grego

[ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ: 1) Συστηματική χρήση τρόμου, σε μορφή βίας ή εκφοβισμού, για την δημιουργία φόβου.]

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

damjanoviç, ndërkohë, u gjet të ketë marrë pjesë në një sulm të gjerë e sistematik nga ushtria serbe boshnjake mbi popullsinë boshnjake në komunën vogosca.

Grego

Εν τω μεταξύ, ο Νταμιάνοβιτς, κρίθηκε ένοχος για συμμετοχή σε εκτεταμένη και συστηματική επίθεση του Στρατού της Δημοκρατίας Σέρπσκα σε Βοσνιακό πληθυσμό στο δήμο Βογκόστσα.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

ne besojmë në mirëkuptimin sistematik të botës fizike përmes vezhgimeve dhe eksperimenteve, përmes argumenteve dhe debateve, por, mbi të gjitha, dëshira e lirë.

Grego

Πιστεύουμε στη συστηματική κατανόηση... του φυσικού κόσμου μέσα από... τη παρατήρηση και το πειραματισμό, μέσα από... τη διαφωνία και τη συζήτηση, αλλά πάνω από όλα,... στην ελεύθερη βούληση.

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

gjykata tha se mospagesa është një problem sistematik në të gjithë bih-në dhe urdhëroi qeverinë që të sigurojë se të gjitha pagesat e prapambetura të bëhen gjashtë muaj nga vendimi përfundimtar.

Grego

Το Δικαστήριο ανέφερε ότι η μη πληρωμή αποτελεί συστηματικό πρόβλημα στο σύνολο της Β-Ε και διέταξε την κυβέρνηση να εξασφαλίσει καταβολή όλων των εκκρεμών πληρωμών εντός εξαμήνου από την τελική απόφαση.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

dorëheqja e tij muajin e kaluar ishte e pashmangshme dhe sinjalizoi fundin e shpresave se një rrjet i fuqishëm, i cili lulëzon prej të ardhurave të paligjshme nga kontrabanda dhe korrupsioni sistematik, mund të kapërcehej nga brenda.

Grego

Η παραίτησή του τον περασμένο μήνα ήταν αναπόφευκτη και σηματοδότησε το τέλος των ελπίδων ότι ένα ισχυρό δίκτυο, που πλουτίζει από τα παράνομα έσοδα από το λαθρεμπόριο και τη συστηματική διαφθορά, μπορούσε να αντιμετωπιστεί από το εσωτερικό.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

i pandehuri qe akuzuar, së bashku me shtatë të tjerë, për pjesëmarrje në një sulm sistematik nga ushtria serbe boshnjake ndaj popullsisë civile jo-serbe në qytetin lindor të foçës.

Grego

Ο εναγόμενος κατηγορείται, μαζί με επτά ακόμα άτομα, για συμμετοχή σε συστηματική επίθεση του Σερβοβόσνιου στρατού εναντίον μη Σέρβων πολιτών στην ανατολική πόλη Φότσα.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 2
Qualidade:

Consiga uma tradução melhor através
7,567,018,846 de colaborações humanas

Usuários estão solicitando auxílio neste momento:Utilizamos cookies para aprimorar sua experiência. Se avançar no acesso a este site, você estará concordando com o uso dos nossos cookies. Saiba mais. OK