Usted buscó: sistematik (Albanés - Griego)

Contribuciones humanas

De traductores profesionales, empresas, páginas web y repositorios de traducción de libre uso.

Añadir una traducción

Albanés

Griego

Información

Albanés

sistematik

Griego

Συστηματική

Última actualización: 2024-01-25
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

seks sistematik.

Griego

Τακτικό σεξ.

Última actualización: 2024-01-25
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

a je sistematik?

Griego

Ενεργείσαι τακτικά;

Última actualización: 2024-01-25
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

vrasësi është sistematik.

Griego

Αυτός ο δολοφόνος είναι μεθοδικός.

Última actualización: 2024-01-25
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

zotëri, kemi gabim sistematik.

Griego

Κύριε, βρήκαμε το λάθος του συστήματος.

Última actualización: 2024-01-25
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

ata janë tre hapa të suimit sistematik brenda një strukture të diçkafit.

Griego

Είναι μια συστηματική επίθεση 3 σταδίων στο εθνικό οικοδόμημα. Στάδιο 1ο:

Última actualización: 2024-01-25
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

echr: bullgaria duhet të trajtojë problemin gjyqësor "sistematik"

Griego

ΕΔΑΔ: Η Βουλγαρία πρέπει να επιληφθεί "συστεμικού" προβλήματος στο χώρο της δικαιοσύνης

Última actualización: 2024-01-25
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Advertencia: contiene formato HTML invisible

Albanés

ngritni duart tuaja kush tri herë në vit shkon në rishikim sistematik?

Griego

Ποιός από σας κάνει ετήσιο τσεκάπ, τρεις φορές το χρόνο;

Última actualización: 2024-01-25
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

ja pse një 'revolucion i dytë' nevoitet kundër korrupsionit sistematik."

Griego

Γι’ αυτό απαιτείται και 'δεύτερη επανάσταση', ενάντια στη συστηματική διαφθορά".

Última actualización: 2024-01-25
Frecuencia de uso: 7
Calidad:

Advertencia: contiene formato HTML invisible

Albanés

"ne nuk kemi arritur një fazë ku mund të themi se ekziston bashkëpunimi sistematik.

Griego

"Δεν έχουμε φτάσει σε ένα επίπεδο ώστε να μπορούμε να πούμε ότι υπάρχει συστηματική συνεργασία.

Última actualización: 2024-01-25
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Advertencia: contiene formato HTML invisible

Albanés

shumë studentë kanë vështirësi të marrin provimet, megjithë përkushtimin e tyre ndaj studimit sistematik.

Griego

Πολλοί φοιτητές δυσκολεύονται να περάσουν σε εξετάσεις, παρά τη συστηματική μελέτη τους.

Última actualización: 2024-01-25
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

mund të thuhet se anëtarësimi do të sigurojë një spirancë të jashtëzakonshme për transformimin sistematik dhe përparimin ekonomik.

Griego

Η ένταξη, αναμφίβολα, θα παρείχε μια έκτακτη άγκυρα για συστηματικό μετασχηματισμό και οικονομική πρόοδο.

Última actualización: 2024-01-25
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

obradoviçi shpjegoi se ky është një rast i korrupsionit sistematik nga zyrtarë të fuqishëm qeveritarë në shkelje të besimit.

Griego

Ο Ομπράντοβιτς εξήγησε ότι είναι μια περίπτωση συστημικής διαφθοράς από τους ισχυρούς κυβερνητικούς αξιωματούχους, η οποία διεξάγεται αρκετά ύπουλα.

Última actualización: 2024-01-25
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

një mënyrë që provuam për të ndaluar vjedhjen është nëpërmjet shqyrtimit të plotë komplet dhe sistematik të vendeve më të rëndësishëm arkeologjikë.

Griego

Ένας τρόπος με τον οποίο προσπαθήσαμε να σταματήσουμε την κλοπή είναι μέσω ολοκληρωμένης και συστηματικής εξέτασης των πιο σημαντικών αρχαιολογικών χώρων.

Última actualización: 2024-01-25
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

terrorizëm: i) përdorim sistematik i terrorit, i shfaqur në dhunë ose përbuzje, për të gjeneruar frikë.

Griego

[ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ: 1) Συστηματική χρήση τρόμου, σε μορφή βίας ή εκφοβισμού, για την δημιουργία φόβου.]

Última actualización: 2024-01-25
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

damjanoviç, ndërkohë, u gjet të ketë marrë pjesë në një sulm të gjerë e sistematik nga ushtria serbe boshnjake mbi popullsinë boshnjake në komunën vogosca.

Griego

Εν τω μεταξύ, ο Νταμιάνοβιτς, κρίθηκε ένοχος για συμμετοχή σε εκτεταμένη και συστηματική επίθεση του Στρατού της Δημοκρατίας Σέρπσκα σε Βοσνιακό πληθυσμό στο δήμο Βογκόστσα.

Última actualización: 2024-01-25
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

ne besojmë në mirëkuptimin sistematik të botës fizike përmes vezhgimeve dhe eksperimenteve, përmes argumenteve dhe debateve, por, mbi të gjitha, dëshira e lirë.

Griego

Πιστεύουμε στη συστηματική κατανόηση... του φυσικού κόσμου μέσα από... τη παρατήρηση και το πειραματισμό, μέσα από... τη διαφωνία και τη συζήτηση, αλλά πάνω από όλα,... στην ελεύθερη βούληση.

Última actualización: 2024-01-25
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

gjykata tha se mospagesa është një problem sistematik në të gjithë bih-në dhe urdhëroi qeverinë që të sigurojë se të gjitha pagesat e prapambetura të bëhen gjashtë muaj nga vendimi përfundimtar.

Griego

Το Δικαστήριο ανέφερε ότι η μη πληρωμή αποτελεί συστηματικό πρόβλημα στο σύνολο της Β-Ε και διέταξε την κυβέρνηση να εξασφαλίσει καταβολή όλων των εκκρεμών πληρωμών εντός εξαμήνου από την τελική απόφαση.

Última actualización: 2024-01-25
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

dorëheqja e tij muajin e kaluar ishte e pashmangshme dhe sinjalizoi fundin e shpresave se një rrjet i fuqishëm, i cili lulëzon prej të ardhurave të paligjshme nga kontrabanda dhe korrupsioni sistematik, mund të kapërcehej nga brenda.

Griego

Η παραίτησή του τον περασμένο μήνα ήταν αναπόφευκτη και σηματοδότησε το τέλος των ελπίδων ότι ένα ισχυρό δίκτυο, που πλουτίζει από τα παράνομα έσοδα από το λαθρεμπόριο και τη συστηματική διαφθορά, μπορούσε να αντιμετωπιστεί από το εσωτερικό.

Última actualización: 2024-01-25
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

i pandehuri qe akuzuar, së bashku me shtatë të tjerë, për pjesëmarrje në një sulm sistematik nga ushtria serbe boshnjake ndaj popullsisë civile jo-serbe në qytetin lindor të foçës.

Griego

Ο εναγόμενος κατηγορείται, μαζί με επτά ακόμα άτομα, για συμμετοχή σε συστηματική επίθεση του Σερβοβόσνιου στρατού εναντίον μη Σέρβων πολιτών στην ανατολική πόλη Φότσα.

Última actualización: 2024-01-25
Frecuencia de uso: 4
Calidad:

Obtenga una traducción de calidad con
7,655,830,816 contribuciones humanas

Usuarios que están solicitando ayuda en este momento:Utilizamos cookies para mejorar nuestros servicios. Al continuar navegando está aceptando su uso. Más información. De acuerdo