Sie suchten nach: sistematik (Albanisch - Griechisch)

Menschliche Beiträge

Von professionellen Übersetzern, Unternehmen, Websites und kostenlos verfügbaren Übersetzungsdatenbanken.

Übersetzung hinzufügen

Albanisch

Griechisch

Info

Albanisch

sistematik

Griechisch

Συστηματική

Letzte Aktualisierung: 2023-11-19
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

seks sistematik.

Griechisch

Τακτικό σεξ.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

a je sistematik?

Griechisch

Ενεργείσαι τακτικά;

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

vrasësi është sistematik.

Griechisch

Αυτός ο δολοφόνος είναι μεθοδικός.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

zotëri, kemi gabim sistematik.

Griechisch

Κύριε, βρήκαμε το λάθος του συστήματος.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

ata janë tre hapa të suimit sistematik brenda një strukture të diçkafit.

Griechisch

Είναι μια συστηματική επίθεση 3 σταδίων στο εθνικό οικοδόμημα. Στάδιο 1ο:

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

echr: bullgaria duhet të trajtojë problemin gjyqësor "sistematik"

Griechisch

ΕΔΑΔ: Η Βουλγαρία πρέπει να επιληφθεί "συστεμικού" προβλήματος στο χώρο της δικαιοσύνης

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

ngritni duart tuaja kush tri herë në vit shkon në rishikim sistematik?

Griechisch

Ποιός από σας κάνει ετήσιο τσεκάπ, τρεις φορές το χρόνο;

Letzte Aktualisierung: 2023-10-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

ja pse një 'revolucion i dytë' nevoitet kundër korrupsionit sistematik."

Griechisch

Γι’ αυτό απαιτείται και 'δεύτερη επανάσταση', ενάντια στη συστηματική διαφθορά".

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 2
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

"ne nuk kemi arritur një fazë ku mund të themi se ekziston bashkëpunimi sistematik.

Griechisch

"Δεν έχουμε φτάσει σε ένα επίπεδο ώστε να μπορούμε να πούμε ότι υπάρχει συστηματική συνεργασία.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

shumë studentë kanë vështirësi të marrin provimet, megjithë përkushtimin e tyre ndaj studimit sistematik.

Griechisch

Πολλοί φοιτητές δυσκολεύονται να περάσουν σε εξετάσεις, παρά τη συστηματική μελέτη τους.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

mund të thuhet se anëtarësimi do të sigurojë një spirancë të jashtëzakonshme për transformimin sistematik dhe përparimin ekonomik.

Griechisch

Η ένταξη, αναμφίβολα, θα παρείχε μια έκτακτη άγκυρα για συστηματικό μετασχηματισμό και οικονομική πρόοδο.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

obradoviçi shpjegoi se ky është një rast i korrupsionit sistematik nga zyrtarë të fuqishëm qeveritarë në shkelje të besimit.

Griechisch

Ο Ομπράντοβιτς εξήγησε ότι είναι μια περίπτωση συστημικής διαφθοράς από τους ισχυρούς κυβερνητικούς αξιωματούχους, η οποία διεξάγεται αρκετά ύπουλα.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

një mënyrë që provuam për të ndaluar vjedhjen është nëpërmjet shqyrtimit të plotë komplet dhe sistematik të vendeve më të rëndësishëm arkeologjikë.

Griechisch

Ένας τρόπος με τον οποίο προσπαθήσαμε να σταματήσουμε την κλοπή είναι μέσω ολοκληρωμένης και συστηματικής εξέτασης των πιο σημαντικών αρχαιολογικών χώρων.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

terrorizëm: i) përdorim sistematik i terrorit, i shfaqur në dhunë ose përbuzje, për të gjeneruar frikë.

Griechisch

[ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ: 1) Συστηματική χρήση τρόμου, σε μορφή βίας ή εκφοβισμού, για την δημιουργία φόβου.]

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

damjanoviç, ndërkohë, u gjet të ketë marrë pjesë në një sulm të gjerë e sistematik nga ushtria serbe boshnjake mbi popullsinë boshnjake në komunën vogosca.

Griechisch

Εν τω μεταξύ, ο Νταμιάνοβιτς, κρίθηκε ένοχος για συμμετοχή σε εκτεταμένη και συστηματική επίθεση του Στρατού της Δημοκρατίας Σέρπσκα σε Βοσνιακό πληθυσμό στο δήμο Βογκόστσα.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

ne besojmë në mirëkuptimin sistematik të botës fizike përmes vezhgimeve dhe eksperimenteve, përmes argumenteve dhe debateve, por, mbi të gjitha, dëshira e lirë.

Griechisch

Πιστεύουμε στη συστηματική κατανόηση... του φυσικού κόσμου μέσα από... τη παρατήρηση και το πειραματισμό, μέσα από... τη διαφωνία και τη συζήτηση, αλλά πάνω από όλα,... στην ελεύθερη βούληση.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

gjykata tha se mospagesa është një problem sistematik në të gjithë bih-në dhe urdhëroi qeverinë që të sigurojë se të gjitha pagesat e prapambetura të bëhen gjashtë muaj nga vendimi përfundimtar.

Griechisch

Το Δικαστήριο ανέφερε ότι η μη πληρωμή αποτελεί συστηματικό πρόβλημα στο σύνολο της Β-Ε και διέταξε την κυβέρνηση να εξασφαλίσει καταβολή όλων των εκκρεμών πληρωμών εντός εξαμήνου από την τελική απόφαση.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

dorëheqja e tij muajin e kaluar ishte e pashmangshme dhe sinjalizoi fundin e shpresave se një rrjet i fuqishëm, i cili lulëzon prej të ardhurave të paligjshme nga kontrabanda dhe korrupsioni sistematik, mund të kapërcehej nga brenda.

Griechisch

Η παραίτησή του τον περασμένο μήνα ήταν αναπόφευκτη και σηματοδότησε το τέλος των ελπίδων ότι ένα ισχυρό δίκτυο, που πλουτίζει από τα παράνομα έσοδα από το λαθρεμπόριο και τη συστηματική διαφθορά, μπορούσε να αντιμετωπιστεί από το εσωτερικό.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

i pandehuri qe akuzuar, së bashku me shtatë të tjerë, për pjesëmarrje në një sulm sistematik nga ushtria serbe boshnjake ndaj popullsisë civile jo-serbe në qytetin lindor të foçës.

Griechisch

Ο εναγόμενος κατηγορείται, μαζί με επτά ακόμα άτομα, για συμμετοχή σε συστηματική επίθεση του Σερβοβόσνιου στρατού εναντίον μη Σέρβων πολιτών στην ανατολική πόλη Φότσα.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 2
Qualität:

Eine bessere Übersetzung mit
7,573,238,274 menschlichen Beiträgen

Benutzer bitten jetzt um Hilfe:Wir verwenden Cookies zur Verbesserung Ihrer Erfahrung. Wenn Sie den Besuch dieser Website fortsetzen, erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Erfahren Sie mehr. OK