Results for sistematik translation from Albanian to Greek

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

Greek

Info

Albanian

sistematik

Greek

Συστηματικήسکس ایرانی

Last Update: 2023-10-08
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

seks sistematik.

Greek

Τακτικό σεξ.

Last Update: 2024-04-13
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

a je sistematik?

Greek

Ενεργείσαι τακτικά;

Last Update: 2024-04-13
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

vrasësi është sistematik.

Greek

Αυτός ο δολοφόνος είναι μεθοδικός.

Last Update: 2024-04-13
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

zotëri, kemi gabim sistematik.

Greek

Κύριε, βρήκαμε το λάθος του συστήματος.

Last Update: 2024-04-13
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

ata janë tre hapa të suimit sistematik brenda një strukture të diçkafit.

Greek

Είναι μια συστηματική επίθεση 3 σταδίων στο εθνικό οικοδόμημα. Στάδιο 1ο:

Last Update: 2024-04-13
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

echr: bullgaria duhet të trajtojë problemin gjyqësor "sistematik"

Greek

ΕΔΑΔ: Η Βουλγαρία πρέπει να επιληφθεί "συστεμικού" προβλήματος στο χώρο της δικαιοσύνης

Last Update: 2024-04-13
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

ngritni duart tuaja kush tri herë në vit shkon në rishikim sistematik?

Greek

Ποιός από σας κάνει ετήσιο τσεκάπ, τρεις φορές το χρόνο;

Last Update: 2024-04-13
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

ja pse një 'revolucion i dytë' nevoitet kundër korrupsionit sistematik."

Greek

Γι’ αυτό απαιτείται και 'δεύτερη επανάσταση', ενάντια στη συστηματική διαφθορά".

Last Update: 2024-04-13
Usage Frequency: 42
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

"ne nuk kemi arritur një fazë ku mund të themi se ekziston bashkëpunimi sistematik.

Greek

"Δεν έχουμε φτάσει σε ένα επίπεδο ώστε να μπορούμε να πούμε ότι υπάρχει συστηματική συνεργασία.

Last Update: 2024-04-13
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

shumë studentë kanë vështirësi të marrin provimet, megjithë përkushtimin e tyre ndaj studimit sistematik.

Greek

Πολλοί φοιτητές δυσκολεύονται να περάσουν σε εξετάσεις, παρά τη συστηματική μελέτη τους.

Last Update: 2024-04-13
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

mund të thuhet se anëtarësimi do të sigurojë një spirancë të jashtëzakonshme për transformimin sistematik dhe përparimin ekonomik.

Greek

Η ένταξη, αναμφίβολα, θα παρείχε μια έκτακτη άγκυρα για συστηματικό μετασχηματισμό και οικονομική πρόοδο.

Last Update: 2024-04-13
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

obradoviçi shpjegoi se ky është një rast i korrupsionit sistematik nga zyrtarë të fuqishëm qeveritarë në shkelje të besimit.

Greek

Ο Ομπράντοβιτς εξήγησε ότι είναι μια περίπτωση συστημικής διαφθοράς από τους ισχυρούς κυβερνητικούς αξιωματούχους, η οποία διεξάγεται αρκετά ύπουλα.

Last Update: 2024-04-13
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

një mënyrë që provuam për të ndaluar vjedhjen është nëpërmjet shqyrtimit të plotë komplet dhe sistematik të vendeve më të rëndësishëm arkeologjikë.

Greek

Ένας τρόπος με τον οποίο προσπαθήσαμε να σταματήσουμε την κλοπή είναι μέσω ολοκληρωμένης και συστηματικής εξέτασης των πιο σημαντικών αρχαιολογικών χώρων.

Last Update: 2024-04-13
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

terrorizëm: i) përdorim sistematik i terrorit, i shfaqur në dhunë ose përbuzje, për të gjeneruar frikë.

Greek

[ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ: 1) Συστηματική χρήση τρόμου, σε μορφή βίας ή εκφοβισμού, για την δημιουργία φόβου.]

Last Update: 2024-04-13
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

damjanoviç, ndërkohë, u gjet të ketë marrë pjesë në një sulm të gjerë e sistematik nga ushtria serbe boshnjake mbi popullsinë boshnjake në komunën vogosca.

Greek

Εν τω μεταξύ, ο Νταμιάνοβιτς, κρίθηκε ένοχος για συμμετοχή σε εκτεταμένη και συστηματική επίθεση του Στρατού της Δημοκρατίας Σέρπσκα σε Βοσνιακό πληθυσμό στο δήμο Βογκόστσα.

Last Update: 2024-04-13
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

ne besojmë në mirëkuptimin sistematik të botës fizike përmes vezhgimeve dhe eksperimenteve, përmes argumenteve dhe debateve, por, mbi të gjitha, dëshira e lirë.

Greek

Πιστεύουμε στη συστηματική κατανόηση... του φυσικού κόσμου μέσα από... τη παρατήρηση και το πειραματισμό, μέσα από... τη διαφωνία και τη συζήτηση, αλλά πάνω από όλα,... στην ελεύθερη βούληση.

Last Update: 2024-04-13
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

gjykata tha se mospagesa është një problem sistematik në të gjithë bih-në dhe urdhëroi qeverinë që të sigurojë se të gjitha pagesat e prapambetura të bëhen gjashtë muaj nga vendimi përfundimtar.

Greek

Το Δικαστήριο ανέφερε ότι η μη πληρωμή αποτελεί συστηματικό πρόβλημα στο σύνολο της Β-Ε και διέταξε την κυβέρνηση να εξασφαλίσει καταβολή όλων των εκκρεμών πληρωμών εντός εξαμήνου από την τελική απόφαση.

Last Update: 2024-04-13
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

gjuriç shpjegoi se raas synon të sigurojë studim sistematik e ndërdisiplinor të mirëthemeluar për t'i mbrojtur romët ndaj studimeve të ndryshme pseudo-shkencore dhe racizmit.

Greek

Ο Ντιούριτς εξήγησε πως η raas αποσκοπεί στο να παρέχει συστηματική και καλά εδραιωμένη διεπιστημονική έρευνα ώστε να υπερασπιστεί τους Ρομά έναντι διαφόρων ψευτο-επιστημονικών μελετών και ρατσισμών.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

i pandehuri qe akuzuar, së bashku me shtatë të tjerë, për pjesëmarrje në një sulm sistematik nga ushtria serbe boshnjake ndaj popullsisë civile jo-serbe në qytetin lindor të foçës.

Greek

Ο εναγόμενος κατηγορείται, μαζί με επτά ακόμα άτομα, για συμμετοχή σε συστηματική επίθεση του Σερβοβόσνιου στρατού εναντίον μη Σέρβων πολιτών στην ανατολική πόλη Φότσα.

Last Update: 2024-04-13
Usage Frequency: 17
Quality:

Get a better translation with
7,708,254,951 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK